JAPANISSA OSATAAN TUOMITA OIKEIN;

589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomessa oltaisiin vain nosteltu hartijoita ja lätkäisty korkeintaan muutaman satasen sakko.

Äänestä

Japanissa vanhukset on yliarvostettuja, Tanskassa pyöräilijä taas on kingi

Äänestä

Montako vuotta saa säteilyarvo puheesta ?

Äänestä
  • gfhyju

    Äänestä

Tietääkseni valloissakin. Pisin tuomio sarjamurhaajalle 367 v, Kakun lusittuaan kamu on vapaa mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DemlaSiperiaanRy. kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/pyorailija-tappoi-vanhuksen---tuomittiin-lahes-340-000-euron-korvauksiin/2780162

Suomessa mummoparka olisi varmaan tuomittu Demlan juristien toimesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu