Hei.
Sain unettomuuteen Mirtatzapin nimistä lääkettä. Annos on 7.5mg iltaisin, lääkäri sanoi että annostuksen saa nostaa 15mg jos väsyttää liikaa.
Näkyykö Mirtatzapiinin käyttö ulospäin? Voiko siis ulkomuodosta päätellä että syö Mirtatzapiinia.
En haluaisi että ihmiset tietävät että käytän lääkettä.
Sain unettomuuteen Mirtatzapin nimistä lääkettä. Annos on 7.5mg iltaisin, lääkäri sanoi että annostuksen saa nostaa 15mg jos väsyttää liikaa.
Näkyykö Mirtatzapiinin käyttö ulospäin? Voiko siis ulkomuodosta päätellä että syö Mirtatzapiinia.
En haluaisi että ihmiset tietävät että käytän lääkettä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pieni varoituksen sana. Monilla (itselläni myös) menee mirtan aloittamisen jälkeinen päivä täydessä usvassa. Asiat näyttää hidastetuilta ja on kuin katsoisi itseään ulkopuolelta. Alun jälkeen näkynee vain siinä että nestettä kerääntyy aivan valtavasti ja näytät pöhöttyneeltä. Tämä tietysti jos säännöllisesti käytät.
Huom, kaikille ei tätä tule mutta monelle kuitenkin.
Onko muita oireita kuin unettomuus ,
Itse kyllä yrittäisin etsiä ensin syyn unettomuuteen ja hoitaa sen pois
Unettomuuden aiheuttaa epäsäännölliset työ ajat, vuorotyö lähinnä. Lievää alakuloisuutta esiintyy, ruokahaluttomuutta ja ylikierroksilla käymistä. Hankala rauhoittua ennen nukkumaan menoa.
Ei aikuisia ihmisiä kiinnosta arvuutella mitä lääkettä kukin syö, ja aiheeseen lääkettä käyttävä on fiksu ihminen. Ja kysymyksen suhteen, minkään pkv -lääkkeen lääketieteellinen käyttö ei normaalisti näy ulospäin. Se mikä näkyy ja on noloa, on liiallinen alkoholinkäyttö.
Itse söin aikoinaan kyseisestä lääkettä ja Se nosti ruokahalut söin koko ajan jotain ja lihoin muutaman kilon.Jätin koko lääkkeen pois...