Olisiko aika suunnata urheilun tukirahat...

Vammaisurheiluun kun sielta ilmeisesti tulee parempia tuloksia kuin olympiajoukkueelta. Tähän mennessä tuplasti enemmän mitaleita.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ketä kiinnostaa aidosti rullatuoli? keihäs menee 15 metriä ja kuula 7.

Äänestä
  • Tosin ne viritetyillä proteeseillaan painelevat juoksijat menevät huomattavasti lujempaa kuin jalalliset juoksijat, mutta muuten suoritukset ovat sitä luokkaa että olut-tupakkadieetillä elävät penkkiurheilijatkin voivat sanoa että "Jumaliste, mäkin pystyisin tuohon jos pari vuotta harjoittelisin". Siksi invaurheilijat olisivat heille mitä sopivin samaistumisen kohde. Tekevät vain itsensä pelleiksi kehumalla maansa edustusurheilijoiden saavutuksilla kuin ne olisivat heidän omiaan. Ei niihin mossotuksiin kukaan usko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tjaole kirjoitti:

Vammaisurheiluun kun sielta ilmeisesti tulee parempia tuloksia kuin olympiajoukkueelta. Tähän mennessä tuplasti enemmän mitaleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu