Leppilampi vaihtoon

Etsikää joku muu kuuluttaja. Leppilampi on jokaisella kanavalla joka ohjelmassa edillä. Olen kyllästynyt!
11124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eipä meillä ole muita lisäksi kuin Vappu P. ja hänkin jo joka tuutissa ja lisää saadaan hänestäkin tulevassa uudessa sarjassa :)

Äänestä

Vappu Pimiä, Mikko Leppilampi, Janne Kataja aina joka ohjelmassa. Kanava vaihtuu heti jos näitä näkyy ruudussa. Voisivat mennä vaikka johonkin sellaiselle radiokanavalle töihin jota kukaan ei kuuntele.

Äänestä

Leppilampi juontaa myös Tähdet, tähdet ohjelmaa, joka alkaa ensi maaliskuussa.

Äänestä

Ja Vappu on tulevassa Tuubi-ohjelmassa :)

Äänestä
  • Eikö löydy muita? Alkaa tympiä ja pitää etsiä jotain muuta.
    Pitäisi löytyä uusia piristäviä kasvoja ja persoonia, eikä samat naamat ja tyypit vuodesta toiseen.

    Äänestä

Jossain televisiossa sanottiin jostain tommosesta tyypistä muutama päivä sitten ja siellä joku itseensä ihastuneen näköinen alienin kaksoisolento irvisteli, vaihdoin kanavaa. Mutta mikä tää Lemppi sitten on olevinaan? En ole ennen kuullutkaan.

Äänestä

Osoittaa vaan miten pieni maa tämä on kun Heppikanki pitää olla joka v*tun ohjelmassa. No, eipähän tartte sitä tähdet, tähdet-ohjelmaakaan katsoa.

Äänestä

Leppilampi on ensi vuonna putouksen uusi juontaja.

Äänestä
  • On vai? Vai luulet, että on? Joku tulee Jaskan tilalle, mutta kuka?
    Toisaalta, Putous ei näytä tuottavan mitään todella uutta niin kauan kun samat tyypit esittävät "samaa itseään", eli toistoa toiston perään. Näin on.

    Äänestä

  • uus juontaja kirjoitti:

    On vai? Vai luulet, että on? Joku tulee Jaskan tilalle, mutta kuka?
    Toisaalta, Putous ei näytä tuottavan mitään todella uutta niin kauan kun samat tyypit esittävät "samaa itseään", eli toistoa toiston perään. Näin on.

    Noh, mää luulen että se on uus juontaja.

    Äänestä

  • Näin on.. kirjoitti:

    Noh, mää luulen että se on uus juontaja.

    Mitä? Bjurströmkin on vapaana, kun (onneksi) uutisankkurin hommat loppuivat.
    Toivottavasti EI kumpikaan pääse pilaamaan Putousta. Voi kyllä olla, että koko ohjelma kuivuu kasaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Booring! kirjoitti:

Etsikää joku muu kuuluttaja. Leppilampi on jokaisella kanavalla joka ohjelmassa edillä. Olen kyllästynyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu