Länsi kunnostautuu terrorimintukijana ??

Raportti: 14 000 tšetšeeniä, 12 000 saudia... Keitä länsimaat aseistavat Syyriassa?

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=9691

Miten tässä nyt näin on päässyt käymään. Minä, kun luulin, että länsi sotii terrorismia vastaan eikä tue sitä, mutta erehdyin.
470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tottahan lännen pitää nyt tuossa Syyrian tapauksessa olla "opposition" puolella, koska Venäjä on väleissä maan hallituksen kanssa.
USA ja sen liittolaiset aseistavat sekalaista oppositin armeijaa. Siihen kuuluvat monet arabiklaanit ja osa terroristijärjestöistä. Tarkoitus pyhittää keinot. Asiat ovat melkoisen sekaisin myös Syyriassa.

Äänestä
  • Kappas vain, että USA:lle taas kerran kelpaavat alqaidalaiset. Kymmenen vuoden päästä heitä sitten täysinpalvelleina roudataan Guantanamoon.

    Äänestä

Samaa ovat valmistelemassa myös Ukrainassa. Länsi maksaa mielenosoittajille palkkaa siitä että ovat mellakoimassa Kiovassa. On huhuttu myös että siellä olisi aseet valmiina odottamassa sopi vaa hetkeä.

Äänestä
  • Pitää ajaa sisää uuttaa maailmanjärjestystä jossa EU on osana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


et lue maikkarilta kirjoitti:

Raportti: 14 000 tšetšeeniä, 12 000 saudia... Keitä länsimaat aseistavat Syyriassa?

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=9691

Miten tässä nyt näin on päässyt käymään. Minä, kun luulin, että länsi sotii terrorismia vastaan eikä tue sitä, mutta erehdyin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu