Kristinusko on yksi sairammista uskonnoista: lapsia saa raiskata ja naisia alistaa. Ei eroa islamista paskan vertaa.
Sairas uskonto
jyrrrr
978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No kuolemantuomioita ei jaeta kristinuskon arvostelijoille eikä naista ruoskita tai kivitetä kuoliaaksi jos hänet on raiskattu. Sen verran ainakin eroaa islam kristinuskosta.
Islamististen maiden oikeuslaitos ja usko on kaksi eri asiaa. Uskona islam on suvaitsevaisempi kuin meidän luterilaisuus, meidän uskossamme on vanhat perut, ja ne kulkee kirkkohistoriassa vaikuttaen hyvin moneen asiaan. Meidän oikeuslaistos vastaavasti on keskeneräinen ja vätykset hommissa. Kaikkein parhaimman työn tässä maassa tekee tavan rivi duunarit, arvostan roskakuskeja. Uskonnoista sen verran, että maapallolla kaikilla meillä on yksi ja ainoa ja sama JUMALA.
Jumala ei ole ankara, ihminen on
ja ihminen tekee Jumalasta ankaran!!!!
Uskon varjolla käytetään sairasta valtaa, onneksi Jumala armahtaa ne ihmiset jotka täällä tuomitaan, jotka oikeasti ovat kaikkein puhtaimpia ja kilteimpiä.
Islam on ehdottomasti julmin uskonto ja uskontojen jumala on ankara. Tosin se on mielikuvitusolento, mutta kuvataan ankaraksi ukoksi.
Jumala ei ole olento, se on jotain aivan muuta. Kaikki elollinen on jumalaa kivestä lähtien. Koko universum on jumala.
Ja mistä kohtaa Raamatusta löydät tuohon perusteet?
Eikös se tämä jyrrrr esiinny toisessa ketjussa kreationistina joten ei kannata kovin kiihtyä siitä. Trolli mikä trolli kuitekin.
Mitä jehovan todistaja täällä meuhkaa? Ei ole oma lahkonnekaan aivan puhtoinen.
Toinen - tai kuinkahan mones lie - trolli.
Pöh. Ei pidä paikkaansa.
Miten uskonto voi olla sairas?
Sun Day oli Yesterday.