Viimeiset vitsaukset

15140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No en halua. Huuhaata.

Äänestä

Laita simmu kiinni ja kuuntele kun Turunen puhuu saman asian suomeksi nauhalla.
Mistä muusta mielestäsi huuhaasta varjelet itsesi maailmassa - ellei uskoa ja uskontoa oteta mukaan. Vain totuuttako haet?
Jos et voi uskoa Raamattua, etkä tiedä niistä mitään, niin mitä ihmettä teet sillä profetiat palstalla?

Äänestä
  • Eipä tuo vieläkään kiinnosta. Mitäkö teen? Olen keskustelemassa. Estä jos pystyt.

    Äänestä

Keskustele veikkosella. Tuskin kenelläkään on edes haluja estää "keskusteluasi".

Näin jo syksyllä.

Kiitos!!!12.9.20
234rfg - Kiitos makeista nauruista. Tuskin ees muistan, milloin on näin hauskaa ollut.
Päivien takaa ihminen kaivaa ketjun ja aloittaa heti herjalla - >>Jokos on listoja tehty? Tässä jo muutama päivä odoteltu. > Onhan tämä kieltämättä jo melko säälittävää touhua. Mutta tällaiseksihan tuo ihmispolo vainoharhoineen on itse palstan halunnut

Äänestä
  • Onko tääällä muuuten enää muita uskovaisia koko palstalla kuin sinä ja sadat nimimerkkisi, omat tai muilta kopioimasi?

    Äänestä

234rtg mitä se sulle kuuluu? Sivuston tarkoitus keskustella aloituksen aiheesta. Tietysti kun ei ole penaalin terävin kynä, niin kaikki mitä tietää on nimimerkit ja niiden herjaaminen.
Sillä trolli peittää omaa tietämättömyyttään aloituksen asiasta. Wikipedia on sitä mieltä.

Äänestä
  • Onhan tuossa pelleilyssäsi se puoli, että kun on itse "keskustelemassa" itsensä kanssa, saa melkein pelkästään itseään miellyttäviä kommentteja. Huvinsahan meillä kullakin on :)

    Äänestä

"Huomattavaa on, että rfg kirjoitti jokunen päivä sitten toiselle nikille, että tämä juttelee itsensä kanssa.
Lopuksi vielä lohduttaa itseään, että
>> Onhan tämä kieltämättä jo melko säälittävää touhua. Mutta tällaiseksihan tuo ihmispolo vainoharhoineen on itse palstan halunnut

Äänestä
  • Huomaatko muuten ettei kukaan muu kuin minä edes jaksa jauhaa tätä sontaa kanssasi :)

    Äänestä

234rtg - huomatko, että se ei ole tarkoituskaan. Jos ei ole asiallista sanottavaa aloituksesta, hieman terävämpi kynä menisi ohi, eikä ateistina edes yrittäisi trollina häiritä raamatullisilla sivustoilla.

Todellakin trolli. Asiaa sinulla ei ole, eikä voikaan olla kun et tunne raamattua. Niinpä trollaat sitten samaa koko ajan, että mikä nimimerkki ja asiattomuuksia.
Jos kuuntelit nyt aloituksen, tiedät, mistä puhua ja mitä tähän mennessä on toteutunut Wilkersonin profetoinneista.

Äänestä
  • Sä oot liian helppo :)

    Äänestä

Mä oon trolli. Ei mulla oo asiaa.

Äänestä
  • Tuota kaikki sinun lahkokaverisikin haluavat lukea. Jatka ihmeessä :)

    Äänestä

Mistä aloitus kertoo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ON/OFF kirjoitti:

Haluatko kuunnella?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2_yP9h3jrSw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu