Oletteko jo sisäistäneet ekokatastrofin niin syvällisesti, että ilahdutte, jos uutisissa luetaan huonoja talousuutisia kasvun hidastumisesta, työttömyyden kasvusta ym?
Vai vieläkö ns. hyvät uutiset "Maailmantalous elpyy" herättää teissä positiivisia tunteita?
Sentti
Vai vieläkö ns. hyvät uutiset "Maailmantalous elpyy" herättää teissä positiivisia tunteita?
Sentti
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei herätä kumpikaan erityisiä tuntemuksia. Enemmän tuntemuksia herättää esim. p##¤%¤ naapuri joka ruttasi meidän postilaatikon.
*Globaalisti ei paljon vahinkoa. Muovinen postilaatikko taas on vaikeampi kierrättää.
Oletteko muuten ajatelleet mitä tapahtuu muovin sisältämälle hiilelle, kun ko. muovituote poistuu käytöstä?
Vastaan itse:
Muovit tunnetusti hajoavat luonnossan hyvin huonosti. Joten muovin sisältämä hiili yllätys yllätys poistuu ainakin väliaikaisesti luonnosta eikä se leviä ilmakehään CO2:na. Joten tästä seuraa automaattisesti se, että kaatopaikoille päätyneet muovit ovatkin kokonaisuuden kannalta tehokkaita HIILINIELUJA!!!!
ja kaikki kansa ostamaan muovipusseja, joilla peitetään kaatopaikat ja kaikki mahdolliset kentät ja maailma pelastuu. Jokaisen muovipussin luontoon sijoittamisesta maksetaan euron suuruinen hyvän teon palkkio.
lopputulos: ydinvoimakaan ei ole enää pahis kenellekkään.