Nyt loppui valittaminen

Lähdin pois sieltä kylmästä valittamasta. Ostin lennon Bangkokiin 206 euroa maksoi ja vuokrasin huoneen, maksaa 2700 bahtia/kk (70 euroa). Keittiötä ei ole mutta ei haittaa kun katukärryistä saa valmista ruokaa 30 bahtilla, alle eurolla annoksen. Sossun kämpän vuokrasin edelleen kaverin tutulle niin siitäkin saan rahaa. Mä lähden nyt uimaan. Heippa homot!
9111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei noin voi tehdä! Ei ole reilua käyttää hyväksi elintasoeroja. Ei köyhät saa hyötyä globalisaatiosta tai se menee pieleen. Senhän piti olla kapitalistien juttu.

Äänestä
  • Niin justiinsa, VAIN ökyrikkailla on oikeus mässäillä halpamaiden tarjonnalla, ei tavallinen suomalainen rahvas saa näin tehdä!!!! Toivottavasti joku käräyttää sut te-toimistolle, sossulle ja kelalle ja joudut ansaitusti tiilenpäitä lukemaan vain ökyille tarkoitettujen etujen nauttimisesta!!!!!

    Äänestä

vain iinnn

Äänestä

Mekin teimme.

Äänestä
  • Hei mäkin haluun.

    Tota oon miettiny että miten te muut köyhät saatte Thaimaaseen pitemmäksi aikaa viisumin kun ainaki eläkevisaan ne vaatii että pitää olla tuloja vähintän 1500 e/kk tai vastaavat rahat tilillä koko ajaksi. Viimeksi mä en saanu sinne kun turistiviisumin 2 kk. Siihen sain 1 k jatkon, mutta sitten piti lähtee pois.

    Äänestä

Bangok?? siellähän on vaarallinen sotatilanne?? Ha ha nythän päästään siis ainakin yhdestä kurjasta köyhästä näin eroon :))))))

Äänestä
  • Mieluummin sotatantereella kuin orjana Suomessa. Hasta la vista :P

    Äänestä

  • Lentokentällä ei ole sotatilaa, se alue rajoittuu Bangkokin kaupunkiin. Kentältä suunta kohti rantoja, töitä on eikä työluvista olla tarkkoja. Työnantaja avittaa viisumijutuissa. Sossun maksamaa asuntoa ei saa vuokrata toiselle.

    Äänestä

Hieno asia ettet anna köyhyyden vaikuttaa päätöksiisi.
Tuista ja kaikesta kannattaa ottaakin kaikki irti.
Mitä sitten?

Kullakin on oikeus päättää omasta kohtalostaan.

piste sulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi-köyhä kirjoitti:

Lähdin pois sieltä kylmästä valittamasta. Ostin lennon Bangkokiin 206 euroa maksoi ja vuokrasin huoneen, maksaa 2700 bahtia/kk (70 euroa). Keittiötä ei ole mutta ei haittaa kun katukärryistä saa valmista ruokaa 30 bahtilla, alle eurolla annoksen. Sossun kämpän vuokrasin edelleen kaverin tutulle niin siitäkin saan rahaa. Mä lähden nyt uimaan. Heippa homot!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu