kaikki sivukylien vanhustentalot

myynnissä---ois kiva tietää kuka niitä ostaa ja vuokraako edelleen niitä----harmi että niitten maine kärsinny---eihän niis kaikis oo asunnu vanhuksia---juoppoja suurin osa häiriköiny---taitavat olla homeeskin jo osa niistä
7264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ettet nyt vaan olis niitä myyjäpuolen bulvaaneja mielipiteines, kun hintaa vedätät alaspäin.

Äänestä
  • Juuri niitä veijareita, jotka luulevat poistavansa perusogelmat kerralla peitonalle.
    Kyseisillä myynneillä ei rakenteellista virhettä korjata.

    Äänestä

Hellanmaan vanhusten rivitalot ovat olleet myynnissä monia vuosia, eipä ole kaupaksi mennyt. Nyt joku remonttireiska ostamaan edullisesti ja korjaamaan asunnot hienoiksi, niin johan vuokrataso nousee ja voihan niitä myydä myös sitten korjattuna yksityisille asunto kerrallaan. Rohkeasti nyt asialle remonttitaitoiset!

Äänestä

Lapuan vanhukset siiretään kalliseen yksityiseen hoitoon ja Lapuan kaupunki (lue me verovelvooliset) maksamme hoidon.
Näin rahastavat voittotavoittelevat ahneat hoivayritykset yhteiskuntaa. Eivät veroja maksa ja voittovarat valuvat veroparatiiseihin.
Tämä on kun suoraan sateenkaarihallituksen hallitusohjelmasta; "köyhät kyykkyyn ja rikkat riviin"

Äänestä

Nyt et haaskalla olija tiedä mitään Lapuan vanhusten hoidon suunnitelmista. Valtaosa on nyt ja tulee olemaan kaupungin yksiköitä. Jopa yksi yksityinen poistuu, kun rakennetaan 60 - paikkainen yksikkö.Tämä on tosi hyvä asia ja Lapuan vanhustenhoidosta saisivat muutkin ottaa oppia. Ei pidä puhua lämpimikseen tuollaista mistä ei mitään tiedä. Luettuaan tuon, joku jo uskoo, että asia on näin. On turhaa moittimista ja ihmisten kiihottamista negatiivisuuteen. Lapualaiset voivat olla moneen asiaan tyytyväisiä. Ei ole kaukana se aika terveydenhuollossakaan, kun monellekaan sairaudelle ei voitu mitään. Eikä ollut asianmukaisia hoitopaikkoja vanhuksille.

Äänestä

Se hoito maksaa just saman verran vanhukselle oli se sitten kunnallisessa tahi yksityisessä hoitopaikassa. Kaupunkihan siinä vaan säästää kun ostaa yksityiseltä ilman kiinteistö, henkilöstö ym. kuluja.

Äänestä
  • Juu ruasta vain vähäsen tarttetaan maksaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuvaaa kirjoitti:

myynnissä---ois kiva tietää kuka niitä ostaa ja vuokraako edelleen niitä----harmi että niitten maine kärsinny---eihän niis kaikis oo asunnu vanhuksia---juoppoja suurin osa häiriköiny---taitavat olla homeeskin jo osa niistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu