Viranomaiset salaavat Atlantiksen pyramidilöytöjä

14411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eipä ole suomenlahden monoliitistakaan kuultu mitään yli puoleen vuoteen.
Vedenalainen 60.metriä halkaisijaltaan oleva tunnistamaton objekti herätti kysymyksiä,muttei sen kummempaa lisä tietoa olla saatu,vaikka viime kesänä sinne piti tehdä tarkempaa tutkimusta kohteesta.

Äänestä

Olen huomannut että skeptikot hallitsevat koko mediamaailmaa. Jollei tälläisiä netin kaltaisia foorumeita olisi niin luuletteko että mikään ns. virallisen tieteen älyn yli menevää uutisia julkaistaisiin?
Kaikki tämäntyyppiset löydöt mihin ei selityksiä löydy vaietaan kuoliaaksi. Viralliset tiedemiehet saavat säännöllistä palkkaa jostakin. Jos he sitten yhtäkkiä sanovatkin etteivät tiedä mistään mitään niin kuka heille mitään maksaisi?
Tämähän on nyt olemassaoleva paradoksi joka vuosi vuodelta muuttuu meille kaiken kyseenalaistaville yhä nautittavammaksi. Meitä odottaa ihanat ajat kun saamme selättää nämä paikalliset kek- kekit ja ukkijurpotkin, vaikka nämä pöllöt eivät palkkaa mistään saakaan tyhmyydestään.

Äänestä

Missä on koordinaatit?

Ennenkuin tuon on voinut itse käydä omalla kalaveneen sonarilla tarkistamassa en usko.

Äänestä

Teemu voi näitä tarkempia koordinaatteja odotellessaan Googlata Bosnian pyramideja jotka skeptikot myös kiistävät. Ne on kartoitettu jo senttien tarkuudella.
Niissäkin Sinulle riittää kiistämistä loppuiäksessi.

Äänestä

Ei tuosta ole mitään todisteita,pydamideista meren pohjassa siis,toisin kuin Bildenbergin salaseurasta.

Kiinnittäkäämme huomiomme näkyvään.

Äänestä

Korkeanresoluution sivullekatsova 3D-sonari, joka vielä pystyy tunnistamaan materiaalin. Ei varmaan ihan halpa peli.

Äänestä
  • Niinkuin siis mikä??

    Äänestä

Itämeren ufo oli luonnollinen muodostuma

Äänestä

Nämä ikivanhat ja ilmiselvästi loistavat kulttuurit ovat olleet ja menneet. Syitä emme voi kuin arvailla. Meidän sukupolvellemme nämä eivät vielä aukea. Toivon että jo tyttärenpoikani tai heidän jälkeläisensä saisivat näistä tietoa.
Mutta kun se tieto saadaan niin se voikin olla pettymys.

Tämä epätietoisuus kaikista menneistä maailmanlopuista ja ehkäpä meitä nykyisinkin hallitsevista korkeammista "roduista" tekee kaikesta niin kihelmöivän jännittävää...

Minä aivan oikeasti säälin näitä kaiken näkyvienkin todisteiden kiistäjiä jotka tekevät sen niin tappiin asti että tekevät itsensä naurun alaisiksi. Heillä on aivan oma seuransakin. Uskokaa toki. He jakavat huu- haa- palkintoja. Osa toki perusteltujakin.

Nämä ihmiset kuitenkin viettävät tavattoman kuivaa ja tylsää elämää etsiessään "tieteellisiä" todisteita jollekin minkä toki kaikki näkevät mutta kun se pitäisi muuttaa näkymättömäksi. Onhan siinä paradoksi.

Toivon että nämä tyypit tulisivat luokseni vetämään tajunnanlaajentajaa. Niitä on erilaisia riippuen siitä minkä alan shamaaniksi aikoo. Herättyään sienimatkalta huomaa sillä välin maailman muuttuneen. Ihmisen pyrkimys etsiä vastauksia tekee meistä viisaita . Ei niiden kiistäminen.

Äänestä

Missä on edelleen ne koordinaatit joista noita löytyy?

Salailu vain osoittaa ettei pyramideja ole.

Minäkin voin väittää että kaapissani on marsilainen ja pakastimessa pidän kuu-ukkoa. Koska kerta ei ole mitään tarvetta todistaa väitteitä.

Äänestä

Hyvä nimimerkki Kertokaa ihmeessä; ilmoitit olevasi kiinnostunut pyramideista ja sitä myöten varmaankin yleensäkin muinaishistoriasta. Googlaa vaikka näitä:

- Puma punku,
- Akapana pyramid,
- Teotihuacan,
- Sacsayhuama,
- Bosnian pyramidit,
- Anunnaki.
Ihmettele noita nyt hieman aikaa niin koetan etsiä jostakin niitä koordinaatteja....
Muistuta jos unohdan...

Äänestä
  • Olen jo tutustunut noihin kaikkiin listaamiisi, käynyt paikan päällä itse toteamassa että näin ovat olemassa.

    Ei se että jossain Bosniassa on pyramidi tee Atlantin pohjassa olevaa yhtään enemmän todelliseksi ilman että sen saa todentaa riippumattomat tutkijat.

    Eipä siis selitellä, koordinaatit esiin, salailu vain poistaa uskottavuuden.

    Äänestä

Perskale, nyt tulikin pahempi paikka. Sijaitsevat juurikin Bermudan kolmion alueella, lisäksi pohjamyrskyt(?) peittelevät niitä.
Kysyin niistä muutamilta harmailta kavereiltani. Olemme juuri Sotshissa ja olimme katsomassa Suomi- Kanada matsia. Eivät juuri juo viinaa mutta nyt innostuivat. Maalattiin niille Suomi- liput naamaan ja lyötiin karvahatut päähän. Selitin niille pelin säännöt. Eli lätkä Kanadan maaliin ja viirupaidat ovat seeproja. Olivat ihan sika- innoissaan ja ääntä irtosi.

Niillekin tulee krapula ja ovat olleet aivan surkean näköisiä koko päivän. Riekkuivat aamuyöhön saakka.
Se Bermudan kolmio tuntuu olevan niille hieman herkkä paikka ja ovat aika hiljaa siitä. Syitä voimme vain arvailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pat Atlas kirjoitti:

Miksi tätä salataan? Historia pitäisi kirjoittaa uusiksi?

http://www.utaot.com/2012/09/27/two-giant-underwater-pyramids-made-of-thick-glass-found-in-the-center-of-the-bermuda-triangle/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu