Tämä ei voi olla totta, SIIS EI VOI OLLA TOTTA. Sen nyt voi jotenkin sietää tai siis on pakko sietää että Mertaranta ei selosta Leijonien peliä. Mutta se että laitetaan selostajaksi sellainen kaveri joka ei mahdu suomen sadan parhaimman jääkiekko selostajan joukkoon on kyllä yleltä todella TÖRKEÄ TEMPPU
HYVÄT NAISET JA HERRAT KAI KUNNAS SELOSTAA LEIJONIEN MATSEJA TÄSTÄ TULEE HIRVEETÄ FULAA........SIIS TÄÄ EI VOI OLLA TOTTA.
http://www.iltalehti.fi/sotshi-2014/2014021118029094_sb.shtml
Tässä muhii kovin lätkäpommi Suomalaisille
9
229
Vastaukset 9
- SS joukot
Eikö ollutkin mukavaa kritisoida lupamaksun kalleutta pöljät idiootit. Yle ei kritiikin pelossa lähde maksamaan muutamaa euroa per katsoja jääkiekkokisoista jonka seurauksena jääkiekko ja kaikki menee maksukanaville. Maksukanava tv katselu se vasta maksaakin maltaita. Hinta on moninsatakertainen.
ONNEKSI OLKOON KAIKKI TYHMÄT DEBIILIT. Mistä teitä vajukkeja sikiää. Menkää takaisin perseeseen.- okihoki
Lupamaksuista alle prosentti kuluu sellaiseen, mitä itse arvostaa. Sitäpaitsi nykyisin Yle saa ihan saman rahan tai enemmänkin valtion kirstusta. Mikä on ainakin 50% liikaa. Ja tärkeiden tapahtumien televisiointi ilmaiskanavilla taitaa olla ihan lakisääteistä eli ainakin olympiakiekko Suomen pelien osalta tulee näkymään ilmaiseksi ostipa kuka vaan oikeudet.
Muista lääkkeet vajukki. - nnnnnnnl
okihoki kirjoitti:
Lupamaksuista alle prosentti kuluu sellaiseen, mitä itse arvostaa. Sitäpaitsi nykyisin Yle saa ihan saman rahan tai enemmänkin valtion kirstusta. Mikä on ainakin 50% liikaa. Ja tärkeiden tapahtumien televisiointi ilmaiskanavilla taitaa olla ihan lakisääteistä eli ainakin olympiakiekko Suomen pelien osalta tulee näkymään ilmaiseksi ostipa kuka vaan oikeudet.
Muista lääkkeet vajukki.kunnas on oikein hyvä selostaja jääkiekkoon ,saatte nähdä.
- okihok
nnnnnnnl kirjoitti:
kunnas on oikein hyvä selostaja jääkiekkoon ,saatte nähdä.
Varmaan muuten hyvä, mutta henkilönä ärsyttää minua. Kartanosonni hyvä termi.
- MTV kiristää rahat
HEHE. Yle haluaa vittuilla lupamaksunarisijoille. Kun ei lupamaksu Mertaranta kelvannut niin saatte jotain muutakunnasta.
- rtyuuter3t
Mieluummin kuitenkin Juusela kuin Kunnas. Mieluiten tietenkin vielä kuuntelis Mertarantaa jos se vain olis mahdollista.
- pöykäri
Kuka muu muka, kuka muu muka......IHAN KUKA VAAN. Voisko edes järjestää vaikka rinnakkais lähetyksen yle puheen kanssa, viekää se kui kangas vaikka sinne kuiskailemaan
- selostaja kakkonen
Nou hätä "Jake the Snake" otti ropellikorvaan yhteyttä (tekeeköhän Jarkolla mieli vähän uffaffaa uffaffaa Kunnaksen kanssa)
Jarkko Ruutu otti yhteyttä, eipä tuota ole turhaan sanottu neidiksi Jarkko tuli kaapista
http://www.iltasanomat.fi/jaakiekko/art-1288653228662.html- Snake Jake
Muistatteko vanhan hokeman: Apina ja gorilla kävelivät torilla. Sen voi päivittää nykyaikaan. Simpanssi selosti ja gorilla kommentoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu611650- 291275
- 851108
- 43925
- 95878
- 67855
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15809Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19755Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131735- 116711
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �151669Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t79633- 4632
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31625- 43611
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45590- 19576
- 46568
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä25561Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔33558