Mitäs Jussuf nyt sanoo?
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/suomi-neljanneksi-maahanmuuttomyonteisin/2800632
"Islanti on Euroopan maahanmuuttomyönteisin maa, selviää eurooppalaisten maahanmuuttoasenteita mittaavasta European Social Survey -seurantatutkimuksesta. Muutenkin pohjoinen Eurooppa suhtautuu maahanmuttajiin etelää myönteisemmin. Islantia seuraavat Ruotsi, Puola ja neljäntenä Suomi."
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/suomi-neljanneksi-maahanmuuttomyonteisin/2800632
"Islanti on Euroopan maahanmuuttomyönteisin maa, selviää eurooppalaisten maahanmuuttoasenteita mittaavasta European Social Survey -seurantatutkimuksesta. Muutenkin pohjoinen Eurooppa suhtautuu maahanmuttajiin etelää myönteisemmin. Islantia seuraavat Ruotsi, Puola ja neljäntenä Suomi."
Vastaukset 17
Vanhimmat
Suvakithan ovat hokeneet suomalaisten olevan vihoviimeisiä sisäsiittoisia umpimieliä.
HEH HEH. Tämä on sitä median vääristelyä. Maahanmuutolla tuossa gallupissa tarkoitetaan sivistysvaltioista työhön tulevia. Tottakai jokainen maa selllaisia haluaa. Perussuomalaisetkin Suomeen.
Jos kysyttäisiin humanit.maahanmuutosta, olisivat vastaukset 86%sti kielteiset
Mikään sivistysvaltio ja kukaan sen asukas ei halua maahansa ammattitaidottomien työttömien laumaa jotka pääasiassa tulevat muslimimaista ja afrikasta.
Ainoat jotka tätä sivistysmaissa haluavat, ovat heistä hyötyvät ja heistä elantonsa verovarojen kautta saavat ns.hyysärit.
Artikkelissa ei mainittu mitään "sivistysvaltioista" tai muista mielesi rakennelmista. Mainittiin vain maahanmuuttajat.
Ilmeisesti siinä ei kerrottu turvapaikkaroistosomaleista.
Sivistysvaltioita nämä ovat. Sveitsi alkaa rajoittamaan. Samoin Norja ja Ruotsi. Toivottavasti Suomikin ankaralla kädellä.
Saksan A.Merkell jo totesi maahanmuuton olevan maassaan täysin epäonnistunut. Asia salattiin suomalaisessa mediassa.
Kysymys oli vain maahanmuutosta jolloin sivistynyt kansalainen olettaa kysyttävän työhön tulevista sivistyneistä ja maata hyödyttävistä ihmisistä.
Ei kukaan halua kotikaduilleen sivistymätöntä ja sopeutumatonta työtöntä ulkomaalaislaumaa.
maahanmuuttajiin myönteisesti suhtaudumme kyllä, sillä olemmehan vieraanvarainenja ystävällinen kansa me Suomalaiset. Mutta kun puhutaan maahanmuutosta ja maahantulijoista, niin siinä kohtaa ei ole väärein olla valikoiva jos tiedetään että tietyllä arvomailmalla varustetujen kansojen edustajia on meille pyrkimässä. Sillä näiden tiettyjen arvomaailman omaavien kansojen edustajista ei ole meille sitä hyötyä jolla perusteella maahanmuuttoa pidetään kannatettavana.
Islamilaisen kulttuurin ylivallan alueelta tulee Suomeen ottaa turvaan heidät jotka joutuvat kärsimään Islamin uskoisten vainoa ja sortoa, ei ainuttakaan Islamin uskoista tule ottaa Suomeen, sillä Islaminuskoiset ovat jos ketkä suvaitsemattomia muita kohtaan.
Syyria, Afganistan ja Afrikka on ollut polttopisteessä viime aikoina. Näiltä alueilta tulevat kristityt tarvitsevat suojelua ja apua meiltä, islaminuskoiset kärsikööt nahoissaa suvaitsemattoman ja väkivaltaisen arvomaailmansa hedelmätkin, henkilökohtaisesti minulla menee raja selvästi näin jos on islamin arvomaailma ja sen ylivalta pyrkimysten edustaja niin ei yhtään ainutta Suomeen ei millään tekosyyllä.
Varoittavia esimerkkejä islaminuskoisista maahanmuuttajista on niin runsaasti, että se on jo silkkaa tyhmyyttä jos heitä lisää vieraiksemme ottaisimme.
Että näin, ei puhuta maahanmuuttajista yhtenä yhtenäisenä ryhmänä, vaan
heistä puhuttaessa on saatava pisteyttää heidät uskonnon ja kansalaisuuden mukaan, sillä ikävä kyllä toisista vaan ei koskaan ole meille hyötyä, vaan ovat se ladattu ase joka odottaa että saa laueta päin naamaamme, jos ei tänään niin ....
Niin no. Maalaisen silmissä vaan näitä "islamilaisia maahanmuuttajia" ovat kaikki suomalaiset paluumuuttajat, amerikkalaiset, virolaiset, venäläiset, norjalaiset ja saksalaisetkin. Minuakin väitetään muslimiksi vaikka olen luterilainen, joten tuo "muslimin"-määritelmä teille persuille on niin laaja, että hyvin harva koko maailmassa on mielestänne ei-muslimi.
Ei-muslimeja ovat lähinnä Suomen Sisun jäsenet, sanoo myös Allah-Aho.
Pisteytyksiä, luokituksia, hihamerkkejä ja rintaan kiinnitettäviä tähtiä ja kolmioita teiltä kyllä riittää, mutta mitään realistista, järkevää ehdotusta ei koskaan. Breivikiläiset metodit ovat niitä ainoita joita maalaisten päihin mahtuu.
Sinua väitetään muslimiksi, koska et (o)saa suhtautua kriittisesti islamiin, hyökkäät agressiivisesti ei-islamilaisia uskontoja vastaan, lietsot vihaa ei-muslimeja vastaa ja käyttäydyt muutenkin kuin tyypillinen kiihkomuslimi.
Kuten jo totesin, te maalaiset näette "muslimeina" kaikki jotka eivät asu samalla kylällä teidän kanssanne.
No, voihan sen elämänsä noinkin elää.
Kuten jo totesin, et (o)saa suhtautua kriittisesti islamiin, hyökkäät agressiivisesti ei-islamilaisia uskontoja vastaan, lietsot vihaa ei-muslimeja vastaa ja käyttäydyt muutenkin kuin tyypillinen kiihkomuslimi.
Olen aina ollut kovin kriittinen kaikkia uskontoja kohtaan, erityisesti islaminuskoa. Tällä ei ole mitään merkitystä Suomen maalaisille, jotka pitävät muslimeina kaikkia jotka eivät kuulu samaan maamiesseuraan kuin he itse.
Ketä luulet huijaavasi? Olet täydellisen kriititön islaminuskoa kohtaan ja hyökkäät raivokkaasti kaikkia niitä vastaan, jotka sanovat yhdenkin poikkipuolisen sanan islamista.
Raivoaminen on minulle täysin vierasta. Jätän raivoamisen täysin islamofoobikoille.
Eli sinussa siis asuu islamofoobikko. :P
Ilmeisesti 'erityisen kriittinen islamia kohtaan' tarkoittaa sinusta sitä, kun kutsut käytännön Islamia rauhantahtoisimmaksi.
En lue tuo Jn kommentteja lainkaan... Sillain siitä pääsee.
Islamin edustajat ovat jo pelkästään uskontonsa vuoksi vääränlaista seuraa. Miksi lukea heidän mielivaltaisia juttujaan?
oataka kaikki muuttajille ja pensa ja elintarvikekortit-vastapalvelus suomelle