2. Aikakirja 15:2
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Minkä lahkon paukapää muuten olet?
En ole minkään " lahkon jäsen"
Trolli se on eikä uskova.
Kyllä, kommentti se on, reinikaista yrjöävä trolli
"Huoruus ja viini vievät kansalta järjen."
Hoosea 4:11
Ei ihme jos Suomen nuoret syrjäytyvät, kun maassamme on 7000 tai jopa 30 000 alkoholin vaurioittamaa lasta ja naiset sairastuvat ja kuolevat alkoholiin.
Hän meni Aasaa vastaan ja sanoi hänelle: “Kuulkaa minua, Aasa ja koko Juuda ja Benjamin. Herra on teidän kanssanne, kun te olette hänen kanssansa; ja jos häntä etsitte, niin te löydätte hänet, mutta jos hylkäätte hänet, niin hän hylkää teidät.
Tässä tämä lause koko komeudessaan
Miksi Jumala loi ihmiset ?
Jesaja 45:18
Mielikuvitusjumalasi on luonut jotain ainoastaan sinun pääsi sisällä.
kinosti
elämällä on tarkoitus, älkää tuhlatko sitä ateistisuuteen
"Elämällä on loistava tarkoitus !"
Kyllä. Heijastin heilumaan!
Liikenteessä pitää olla varovainen, ettei kuole.
Eipäs kuin näin se menee:
Tarkoittiko Jumala, että ihmisen iho tulisi iän mukana ryppyiseksi, että hän saisi sydäntaudin ja hänen muutkin elimensä rappeutuisivat ?
Loiko Jumala todellakin ihmisen kuolevaiseksi ?
EI, Jumala ei luonnut ihmistä niin viheliäistä tulevaisuutta varten. Raamattu kertoo meille , että Jumala varasi ensimmäiselle ihmisparille ihastuttavan puutarhakodin ja siunasi heidät. Tarkastellessaan luomistyötään Jumala julisti sen syystä sangen hyväksi,
1. Mooseksen kirja 1:28 ja 31
Kinostaa jumalatomasti