Hyvää Ystävänpäivää kaikille!

"Ei kaivata lausetta monta,
ei tarvitse selittää.
Kun viestiä sanatonta
jo ystävä ymmärtää.

Ei ystävyys suuria vaadi
vain ikkunan avoimen,
ei suunnitelmia laadi,
vaan odottaa kuunnellen.

Se mikä on aitoa meissä,
se ainoa voimaan jää,
ja hauraissa, särkyneissä
on ystävyys väkevää."
Anna-Mari Kaskinen


Kenenkään ei ole hyvä olla yksin. Ystävyys lämmittää kovettunutta ja jo luovuttanuttakin sydäntä. Tekee pahaa lukea täältäkin viestejä, joista huokuu yksinäisyys ja epätoivo. Toivon, että kaikilla on tänään joku jolle antaa ruusu tai halaus.
Ja jos ei ole tänään, niin ensi vuonna sitten viimeistään. Jaksakaa yrittää! Me suomalaiset ollaan joskus vähän hitaita tutustumaan toisiimme. Arvostetaan niin paljon omaa tilaa ja yksityisyyttä. Ja ollaan ehkä vähän pessimistejä, eikä edes yritetä hankkia ystäviä.
Käykää ulkona, harrastakaa ja pitäkää silmänne avoinna :) Itse olen löytänyt kavereita ja pari ystävääkin joskus netistä. Toisille se sopii ja toisille ei, mutta suosittelen yrittämään. Tein muutama päivä sitten foorumin tätä tarkoitusta varten, joten sinnekin ovat kaikki tervetulleita. http://kaverihaku.keskustelu.info/
Rakkautta ja ystävyyttä tasapuolisesti kaikille :)

1

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvää ystävänpäivää sinullekin! =) Hienosti kirjoitettu teksti, joka antaa voimia ja toivoa yksinäisille ihmisille toivon mukaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3384
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1974
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1719
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1517
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1498
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1381
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1217
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1115
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe