Ihmisille tulee kohta siru jalkaan.
valvonta pelaa
683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ensin luodaan ongelma vaapaa liikkuvuus ja ratkaisuksi henkilö kohtainen valvonta.
Kyllä, ja poliisi voi lähettää signaalin jolla ihminen lamaantuu. Erityisen hyvä tilanteissa, joissa henkilö vaikkapa virtsaa tai juo kaljaa julkisella paikalla tai kävelee punaisia valoja päin.
Etälamautuksella on paikkansa.
"Joskin itse suhtaudun hyvin varauksellisesti Info-wars-sivujen (Alex Jones) antamaan informaatioon, silti koen hyödylliseksi jakaa tässä heidän esittämänsä tiedoksiannon. Googlessa toimiva Regina Dugan, esittelee innokkaasti videolla, uutta ”nielaistavaa” identifikaatiosirua, joka videoesityksen mukaan toimii persoonallisena, sähköisenä henkilötunnistimena."
http://elaman-tie.blogspot.fi/2014/02/ajatuksia-ihmiskunnan-oma-tie-on.html
liittovaltio tarvitsee sähkö sokkeja toisin ajattelivia kohtaan.
Ei tule, kaikki ovat kohta valvonnassa ilman teknologiaa tai maallista sellaista.vai onkohan ollut jo kauan ?
Pitäisikö alkaa avaamaan verhoa, jotta ymmärrätte?
Eikö teitä mietitytä haarp laisinkaan?
No kun se haarp on jotain urbaania legendaa, ainakin siihen saakka kunnes bläjäytät kunnollisen lähteen viestisi perään. Eikä sitten mitään Verkkomediaa tai Infowarsia vaan jotain uskottavaa ja lähdekriittistä.