Pelkästään Timo Soinin kannatus

suurempi kuin koko sosialidemokraattisen puolueen yhteensä.
11105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yksi perussuomalainen vastaa...

Äänestä

Yksi perussuomlainen vastaa tynnyriä rapakaljaa.

Äänestä

On jotain Lipposen pressavaalin lukuja!

Äänestä

Seksuaalivähemmistöjä on alle 10% kansasta joten on hyvin mahdollista että kaannatus jää sossuilla Lipposen lukuihin.
Duunareita ja duunareiksi itsensä kokevia on huomattavasti enemmän jonka vuoksi persujen kannatus luonnollisesti tulee olemaan jopa moninkertainen sossuihin verrattuna ajan saatossa.
Toiaalta on hyvä muistaa että seksuaalivähemmistöistä paasaaminen on muoti-ilmiö joka menee aikanaan ohitse. Uusi muoti puhkeaa ja kaikki modernit laumasielut haluavat olla sitten siinä mukana.

Tavallisen duunarin ei kuitenkaan tarvitse tulla kaapista ulos!

Äänestä

MAAHANMUUTTAJAT TUOVAT SUOMEEN TYÖTÄ
Siksi äänestän Timo Soinin puoluetta.

Esimerkkejä

Maahanmuuttoyksikön etuuskäsittelijä, Maahanmuuttajalasten varhaiskasvattaja,
Sisäministeriön maahanmuutto-osaston ylitarkastaja, Siirtolaisinstituutin johtaja,
Vastaanottokeskuksen apulaisjohtaja, Maahanmuuttajaneuvoston puheenjohtaja,
Naapuruus-sovittelija, Kotouttamisohjaaja, Avustamistulkki, Aputulkki,Romaniasioidenhoitaja,
Kunniaan liittyvien konfliktien asiantuntija, Maahanmuuttoasioiden johtaja,..Sisäasianministeriön maahanmuutto-osaston oikeusyksikön yhdenvertaisuus-vastuualueen johtaja,
Maahanmuuttaja- ja kotouttamisasioiden neuvottelukunta, Maahanmuuttotyön päällikkö,
Maahanmuutto- ja kotouttamisasioiden yhteistyöryhmä, Maahanmuuttopolitiikkastrategi,
Kehitysmaatutkimuksen professori, Kehitysyhteistyön palvelukeskuksen asiantuntija,
Monialaisen romanityöryhmän puheenjohtaja, Monikulttuurisen maahanmuuttajatyön päällikkö,
Maahanmuuttajien henkisestä sopeutumisesta vastaava asiantuntija, Sopeutumiskonsultti,
Maahanmuuttajajärjestöjen toimintaedellytyksiä voimaannuttavan projektin johtaja,
Maahanmuuttajajärjestöjen mielenterveysosaamista pohtiva projektisuunnittelija,
Maahanmuuttajien työllistämisyhdistyksen asianajaja, Maahanmuuttajien neuvontapisteen ohjaaja,
Pakolaisavun vertaisryhmätoiminnan koordinaattori, Monikulttuurisen tietopalvelukeskuksen asiantuntija,
Maahanmuuttajien kansalaistoiminnan kehittämisestä vastaava virkamies,
Väkivaltarikoksiin syyllistyneiden maahanmuuttajanuorten valvoja, Maahanmuuttovastaava,
Ikääntyneiden somalinaisten kotoutustyöntekijä, Monikulttuurisuuden johtava asiantuntija,
Pakolaiskoordinaattori, Pakolaisvähemmistö vastaava, Maahanmuuttoviraston turvapaikkayksikön johtaja
Romanien päiväkeskuksen työntekijä, Romaniyhdyshenkilö, Vähemmistövaltuutetun ylitarkastaja,
Romanipoliittisen työryhmän puheenjohtaja, Maahanmuuton erikoistutkija, Ihmisoikeustyönjohtaja,
Sisäministeriön maahanmuuttojohtaja, Monikulttuurisuustaitojen kehittäjä,
Monikulttuurisuuskampanja suunnittelija, Ulkomaalaisasioiden valmistelija,
Romanien päiväkeskuskuksen johtaja, Monikulttuurisuustyön suunnittelija,
Maahanmuuttajien kansalaistoiminnan kehittäminen projektin johtokunta, Monikulttuuripedagogi,
Pakolaisoikeutta tutkiva oikeustieteilijä, Ulkomaalaisoikeuden asiantuntija,
Maahanmuuttopolitiikan tutkija,Maahanmuuttoviraston tutkija, Turvapaikkalautakunnan sihteeri
Sisäministeriön somaliyhteisön kotoutumista edistävä asiantuntijaryhmä,
Kansainvälisen siirtolaisjärjestön projektikoordinaattori, Syrjintälautakunnan johtaja,
Sisäministeriön maahanmuutto-osaston päällikkö, Monikulttuurisuustoiminnan kehittäjä,
Sisäasiainministeriön kotouttamisyksikön johtaja, Pakolaisneuvonnan tiedottaja,
Maahanmuuttajien asumisneuvoja, Maahanmuuttajien henkilökohtainen palveluohjaaja,
Monikulttuuristen naisjärjestöjen kattojärjestön johtaja, Maahanmuuttajien tukijärjestön johtaja,
Ulkomaalaisille maksettavan toimeentulotuen käsittelyä koskevien menettelytapojen selkeyttäminen -työryhmä,
Kehitysyhteistyön palvelukeskuskuksen hankeneuvoja ja taloussuunnittelija,
Kehitysyhteistyön palvelukeskuskuksen kehityspoliittinen asiantuntija, Monikulttuurinen osaaja,
Suomen somalia-verkoston toiminnanjohtaja, Maahanmuuttajapoikatyön johtaja,
Maahanmuuttajien yhteispalvelutoimiston johtaja,Maahanmuuttajataustainen kokemusasiantuntija,
Maahanmuuttajanaisten kulttuuriohjelman johtaja, Etnisten suhteiden neuvottelukunta,
Työelämävalmiuksien kartoittaja maahanmuuttajille, Syrjintää epäilevien neuvontapisteen johtaja,
Syrjinnänvastaisesta toiminnasta vastaava viranomainen, Syrjintäilmiöiden analysoija,
Maahanmuuttajien koulutuksen kehittäjä...

Äänestä
  • Onko noilla kaikilla $DP:n jäsenkirja vai riittääkö RKP tai muu pätevyys. Palkka on kuitenki hyvä.

    Äänestä

  • Onpa siinä melkoinen lista siitä. miksi demarit, vasurit ja vihreät haalivat mamuja aina vain lisää.
    Siis suojatyöpaikkoja omille politrukeilleen, jotka siten "sopeuttavat/aivopesevät" mamuja vihervasureiksi.
    Ei ihme etä asioita salaillaan, eikä niistä puhuta, kun menee politrukeilta pian suojatyöpaikat.
    No nythän tuo Hautalakin sitten on itsensä valjastanut kolehtihavinkin puhdistukseen, joten eipä tarvi enää laittaa siihenkään yhtään roposta, jos kohdalle sattuu.
    Eli nyt taisi kirkkokin tehdä itselleen karhunpalveluksen, kun antoi tuollaisen hommelin Hautalalle omaa lomsaansa lihottaakseen.
    Vai ei meillä muka ole mitään yhteiskuntarosvousta polittikkojen toimesta. Uskokoon ken tahtoo, minä uskon että on, ja paljon.
    Aina kun kerääjä sattuu kohdalle, niin minä sanon suoraan, että minähän en poliittikkoja tue mutkankaan kautta. Ottaahan nuo kelmit jo verovaroistamme aivan tarpeeksi ja pakolla, joten se siitäkin kolehdinkin "hyvää tarkoittavasta" keräyksestä.
    Demarit on pahimpia yhteiskuntarosvoja.

    Äänestä

kaikille palkka valtion varoista? Jos niin MIKSI?

Äänestä
  • Loisimaan on tultu ja oikein kutsuttuna!

    Äänestä

MAMUTYÖLLISTÄMISEN LUONNE

Lue tohtori Jussi Halla-ahon uusi artikkeli, jossa hän kertoo sensuurihakuisten
kukkahattuklovnien hömppähommista Lieksan mamuttamossa

Mamut puuhastelevat Lieksassa keskenään suomalaisten rahoilla mukatyöllistettyinä

""Työllistymisen luonteesta kertoo kai jotain sekin, että Lieksan kaupunki etsii parhaillaan palvelukseensa somalin kielen taitoista "kulttuuritulkkia".""

http://www.halla-aho.com/scripta/lieksalainen_ikiliikkuja.html

Maikkarin televisiouutisten mukaan Lieksan 400 maahanmuuttajasta on peruskoulussa tai päivähoidossa 140. Kielikoulutuksessa on 80. 65 kuuluu ryhmään "kotiäidit ja pienet lapset". Lukiossa tai ammattiopistossa on 60 henkeä ja ammattikoulussa 10. Töissä tai työharjoittelussa on 15 maahanmuuttajaa. Lisäksi kunnassa on 30 uutta tulijaa, jotka eivät vielä ole sijoittuneet prosessiin.

Lieksan maahanmuuttajayhteisö ei ole aivan uusi. Siihen kuuluvista joka toinen on helmikuuhun 2014 mennessä pudonnut valtion maksaman kotoutumistuen piiristä eli ollut paikkakunnalla vähintään kolme vuotta. Tämä huomioiden 15 työllistynyttä tai työharjoitteluun päässyttä on aika vähän. Lisäksi osa työllistyneistä työskentelee tulkkeina muille maahanmuuttajille. Työllistymisen luonteesta kertoo kai jotain sekin, että Lieksan kaupunki etsii parhaillaan palvelukseensa somalin kielen taitoista "kulttuuritulkkia".

Äänestä
  • Halla-aho puhuu wnintään kaunisteltua totuutta. Poliitikko kun on. Kun persu avaa suunsa, vastuu ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suulla suuremmalla kirjoitti:

suurempi kuin koko sosialidemokraattisen puolueen yhteensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu