Kompuroi, kompuroi ja kaatuu, nyt hän jo kaatuu.

Laji on jääkekkonen, jääkiekkonen. Kompuroi ja hyökkäys alkaa. Kompuroiva hyökkäys alkaa.

Onko tuhannes maailmansota käsillä nyt? Tai luistimissa jo?

Jaa- kiekkoselostaa
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jep, ehkä olisi parempi jättää nuo hyökkäilyt sen osaaville. Ja tyytyä siihen että joskus saa pataansa. vaikka hiukset lähtisi päästä.

Äänestä

Helvetin varkaat kyllä minä vielä keksin keinot miten saan teidät alas. Viimeistään tuossa kuollessani, rajan toiselta puolen.

Äänestä

Jaa,,,Saisikos ihan kysyä, että mistähän vesipäät tällä kertaa koettavat keskustella? On kovin kovin sekavaa ja kompuroivaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kompuroijakaadu kirjoitti:

Laji on jääkekkonen, jääkiekkonen. Kompuroi ja hyökkäys alkaa. Kompuroiva hyökkäys alkaa.

Onko tuhannes maailmansota käsillä nyt? Tai luistimissa jo?

Jaa- kiekkoselostaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu