..maalivahtipeluutukseen tänäänkin. Tolppien väliin laitettaneen haparoivasti turnauksen aloittanut Rask jonka haparointi jatkuu, heti aluksi menee helppo sisään ja leijonien taistelusta huolimatta ensimmäöisen erän lopulla toinenkin. 2:ssa erässä jäällä on kisulauma kun usko alkaa loppua, menee kolmas helppo ja Venäjä pyörittää peliä, Rask torjuu muutaman vaikeankin mutta erän lopulla taas helppo uppoaa, se on jo neljäs. Vasta tässä vaiheessa Erkka kähisee kurkkunsa perukoilta vaihdon ja vaikka Lehtonen torjuukin viimeisen erän hyvin ei se enää nosta Suomea mitalipeleihin.
Jos Erkka olisi älynnyt vaihtaa vahtie heti ensimmäisen helpon jälkeen tilanne olisi muuttunut mutta eihän meillä Suomessa semmoista tehdä.
Jos Erkka olisi älynnyt vaihtaa vahtie heti ensimmäisen helpon jälkeen tilanne olisi muuttunut mutta eihän meillä Suomessa semmoista tehdä.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.