Mies joka lähti politiikkaan 16-vuotiaana, päivääkään oikeita töitä tehnyt vaan kunnostautunut populismipoliitikkona ja oppinut puhumaan palturia veronmaksajien piikkiin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Timo_Soini
http://fi.wikipedia.org/wiki/Timo_Soini
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mikä on työtä? Kaupan kassana, vai lihatiskin takana työskentely? Maalari vai muurari? Politiikon työ on työtä siinä kuin merkonomin näppäinnäpyttelykin.
Nykyään nuo halpatyökin tekee joku muu, kuin maisteriksi lukenut, kielitaitoinen suomalainen! Tosin peruskoulun käynytkin voi ryhtyä politiikoksi, mutta kansainvälinen toiminta jää silloin vähäiseksi. Sitä vaan istuu eduskunnan penkillä ja nappia painelee silloin, kun puolueen johtaja käskee!
Nytkö virsi taas muuttui? Eikös se ole juuri persumieliset jotka vinkuvat samaa Kataisesta ja Urpilaisesta?
Eri säännöt eri hyypiöille, eiks niin?
Halla-ahonkin on varmaan kunnon isänmaallinen sivari taustoineen ja Halme kohtasi kunniallisen lopun???
Halme ymmärsi että hänen elämän tapansa ja sitä myöten hän itse olivat liian sairaat ja uhhka yhteiskuntamme tukirakenteille joten hän päätti pelastaa mitä pelastettavissa oli ja anteeksipyyntönä kaikille kunniakkaana isänmaan miehenä ampui itsensä. Todella hieno teko!
No takuulla isänmaallisempi kuin nykyinen Harry Potter puolustusministeri! :)
Kyllähän se olisi aika kunniakas teko persuilta muutenkin tajuta että ovat suomelle vaan menoerä ja porukassa lopettaa itsensä.
Tosi isänmaallinen kun valtion verovaroilla eleli.
Jokin rattijuoppo ja rikollinen huumehörhö ampuu itsensä sen jälkeen kun pilleripäissänsä yrittää ampua vaimonsa ja aiheuttaa itsellensä aivovamman sekä kooman niin seurauksena on se että persut kunnioittavat jotain hörhönarkkaria, eiköhän jo tuo todista se että persumieliset ovat täysin epäkelvottomia sekoopäitä!
Tony Halmeen sankariteot sisälsi 15vuotiaan pojan hakkaaminen nakkikioskijonossa ja rattijuopumus.
... kuten 110 % muistakin poliitikoista!
(+10 tulee siitä, kun tälläkin hetkellä 10 % koskaan töitä tekemättömistä haaveilee poliitikon urasta)
Eli kannatat ihmisiä omistautumaan 0% työuralle.