AVIOLIITTOLAKI !

Jos homoseksuaalit eivät voi avioitua ja syy on se etteivät pysty keskenään lisääntymään niin pitäiskö säätää myös laki ettei kukaan muukaan lapsettomuudesta kärsivä voi avioitua.?
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä! ja leskien ja yksinhuoltajien lapset huostaanotetaan.

Äänestä

Eipä taida persuilla olla enää niin paljon kannattajia että paraatiin riittäisi, saivat mahdollisuuden eivätkä osanneet käyttää sitä ja toista ei taida 2015 tulla.huhupuheiden mukaan Soini haluaa harventaa aika paljon pois näitä hölmöjä ehdokkaita kun vievät persujen älymmystöltä uskottavuuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kar1 kirjoitti:

Jos homoseksuaalit eivät voi avioitua ja syy on se etteivät pysty keskenään lisääntymään niin pitäiskö säätää myös laki ettei kukaan muukaan lapsettomuudesta kärsivä voi avioitua.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu