liikakarvoitus naisella

Sairastan hormonaalista migreeniä ja tavallista migreeniä. Sain minipillerit jotta olisin vuodoton ja jäisi menkat pois. Minipillerit aiheuttaa kuitenkin itselleni aknen ja liikakarvoitusta, tähän lääkäri määr.si mijeille tarkoitetus lääkkeen finasterid. Onko kukaan muu täällä syönyt vastaavaa, oliko vaikutusta karvoitukseen, tuliko haittoja, hyötyä ym? Mistään ei oikein löydy keskusteluja naisille määrätystä vaan miehille. Kiitos vastauksesta.
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole tietoa, mutta vastaavaa tarvitsisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jännittää kirjoitti:

Sairastan hormonaalista migreeniä ja tavallista migreeniä. Sain minipillerit jotta olisin vuodoton ja jäisi menkat pois. Minipillerit aiheuttaa kuitenkin itselleni aknen ja liikakarvoitusta, tähän lääkäri määr.si mijeille tarkoitetus lääkkeen finasterid. Onko kukaan muu täällä syönyt vastaavaa, oliko vaikutusta karvoitukseen, tuliko haittoja, hyötyä ym? Mistään ei oikein löydy keskusteluja naisille määrätystä vaan miehille. Kiitos vastauksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu