Palataampa taas vaihteeksi tutun sarjamme pariin.
Tällä kertaa käsittelyssä on laji täplikäs hyeena.
Tälle Hyeenalajille ominaisena piirteenä, naaraksille kasvaa testosteronin säätelyyn vaikuttavan geenimutaation seurauksena naaraat kasvavat 25% suuremmiksi kuin koiraat ja heidän klitoriksestakin on samalla muodostunut jonkinnäköinen "pseudopenis" joka kaikin tavoin muistuttaa miesten sukupuolielintä.
Hyeenat kusevat sen kautta, mutta valitettavasti myös joutuvat tuottamaan jälkeläisensä sen kautta. Arviolta 60% synnyttävien laikukkaiden hyeenojen jälkeläisistä kuoleekin tukehtumiseen ensimmäisen synnytyksensä aikana.
http://www.youtube.com/watch?v=GHAOPzN-Fpg
Rappeutuminen on siis todistettu jälleen, evo on sen sijaan uskontoa, ja uskontona se myös pysyy.
Rappeutuneet lajit, osa 4
15
118
Vastaukset
- J pelastaa ajattelulta
Vai synnyttävät nämä naarakset pentuksia klitoriksiensa kautta. Kuulostaa älyvapaalta suunnittelulta.
- Sepä Se
"Vai synnyttävät nämä naarakset pentuksia klitoriksiensa kautta. Kuulostaa älyvapaalta suunnittelulta."
Kykenisitköhän sinä, arvon älyvapaa imbesilli, edes pikkuisen harrastamaan tuota luetun ymmärtämistä? Vai onkohan kohdallasi jo kaikki toivo mennyt? - huutis.
Sepä Se kirjoitti:
"Vai synnyttävät nämä naarakset pentuksia klitoriksiensa kautta. Kuulostaa älyvapaalta suunnittelulta."
Kykenisitköhän sinä, arvon älyvapaa imbesilli, edes pikkuisen harrastamaan tuota luetun ymmärtämistä? Vai onkohan kohdallasi jo kaikki toivo mennyt?»heidän klitoriksestakin on samalla muodostunut jonkinnäköinen "pseudopenis" joka kaikin tavoin muistuttaa miesten sukupuolielintä.
Hyeenat kusevat sen kautta, mutta valitettavasti myös joutuvat tuottamaan jälkeläisensä sen kautta.»
Kyllä tuossa nyt sattuu lukemaan, että hyeenanaaraat kusevat ja synnyttävät klitoriksen kautta.
- spällymälöö
Totisesti sanon: täplähyeenanaaraan sukupuolielimet todistavat todella älykkäästä suunnittelusta!
Muussa tapauksessahan ne ovat evoluution synnyttämiä - muistahan että "rappeutuminen" toimii samalla mekanismilla kuin evoluutio ja onkin itse asiassa silkkaa evoluutiota. Ja kaikkihan tietävät että evoluutiota ei ole koskaan tapahtunut eikä tapahdu eikä tule tapahtumaan.
Näin ollen täplähyeenanaaraan sukupuolielimet ovat kiistaton todiste luomisesta.- Sepä Se
"Totisesti sanon: täplähyeenanaaraan sukupuolielimet todistavat todella älykkäästä suunnittelusta!"
Mikä sinulle on sanassa "rappeutuminen" niin vaikeaa ymmärtää?
"Muussa tapauksessahan ne ovat evoluution synnyttämiä"
Evoluutiosta ei ole mitään jälkeä. - Hiski+naapurin.kissa
Sepä Se kirjoitti:
"Totisesti sanon: täplähyeenanaaraan sukupuolielimet todistavat todella älykkäästä suunnittelusta!"
Mikä sinulle on sanassa "rappeutuminen" niin vaikeaa ymmärtää?
"Muussa tapauksessahan ne ovat evoluution synnyttämiä"
Evoluutiosta ei ole mitään jälkeä.Muuttuuko geenipooli kun laji rappeutuu?
Etkö itse ymmärtänyt kun spällymälöö todisti kreationistisen aukottomasti että täplähyeenatytön valekikkeli todistaa luomisesta? Sepä Se kirjoitti:
"Totisesti sanon: täplähyeenanaaraan sukupuolielimet todistavat todella älykkäästä suunnittelusta!"
Mikä sinulle on sanassa "rappeutuminen" niin vaikeaa ymmärtää?
"Muussa tapauksessahan ne ovat evoluution synnyttämiä"
Evoluutiosta ei ole mitään jälkeä."Mikä sinulle on sanassa "rappeutuminen" niin vaikeaa ymmärtää?"
Se, että käytät sitä synonyyminä sanalle evoluutio.
- en hyväksy
Väheksytkö erehtymättömän ja täydellisen luojan taitoa luoda lajia, joka ei rappeudu? Tuo on jo JUMALANPILKKAA!!!
- no jo on
Mielenkiintoinen kysymys tosiaan. Miksi täydellinen luoja loisi noin virhealttiin DNA:n eliökunnalle? Eikö se osaa edes itsekorjaavaa perimää luoda?
- Puolimutca
Hih hih. Sepis ilmeisesti viimein tajus olevansa jopa kreationistiksi niin tollo ettei enää kehannu käyttää "Fiksu kreationisti" nikkiä vaan palas "Sepä Se" nikkiin. Olisit vaihtanut suoraan "Tollo kreationisti" tai oikeestaan "Tollo^2" nikkiin. Hih hih.
Sun jutut Sepis jatkaa kyllä sillä vanhalla tutulla ADHD-vajakki-linjalla. Et sitte oo vielä laittanu lekurin kanssa lääkitystäs kohdalleen? " Arviolta 60% synnyttävien laikukkaiden hyeenojen jälkeläisistä kuoleekin tukehtumiseen ensimmäisen synnytyksensä aikana."
Normaalistihan sitä synnytään vain kerran. Jos "laikukkaiden hyeenojen" jälkeläiset sitten synnytetään useampaankin kertaan, niin oi ihmettä!
Sepis tietysti sekoitti jälkeläiset ja synnyttäjät keskenään, sillä koska synnyttäjän pseudopenis repeää synnytyksessä, niin suuri osa ensisynnyttäjistä kuolee jälkikomplikaatioihin.
Mutta eihän Sepis olisi kreationisti, jos hänellä pysyisi ajatukset ja faktat kasassa.Tämä taitaa siis olla totta:
http://www.kotimaa24.fi/artikkeli/kasvi-uskontoja-yhdistaa-hysteerinen-kiinnostus-sukuelimiin/- Hiski+naapurin.kissa
Ehkäpä Eeva luotiinkin Aatamin siitinluusta:
http://pygmylorisreid.wordpress.com/2012/03/20/technically-speaking-you-dont-have-a-boner-but-your-dog-does/ - sylttytehdas
Lebsotyttttö voi olla skuu-½-yhtyedessä tpläähyeenatytön kansssa.
- varmaaatietooo
Mikäs siellä kuvan hyeenan vatsan alapuolella tuolla lailla heilahtelee?
No, Sepä se
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827463Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044784Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734738HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen784178Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584160Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333649Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623132Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682806Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401980- 471715