Ukrainassa on kehittymässä täysi sota, koska Krimin niemimaalla on nostettu jo Venäjän lippu salkoon. Krimin niemimaa kuuluu Ukrainalle.
Putin on luvannut turvata Janukovitshin turvallisuuden. Venäläiset tankit vyöryvät kohti Ukrainan rajaa. Venäläiset hävittäjät ja sotajoukot ovat hyökkäysvalmiudessa.
Kaikkien katseet ovat nyt Ukrainassa. Juuri siksi Venäjä voi vetää toisen ässän hihastaan ja antaa veljellistä apua Suomelle valtaamalla sen pikahyökkäyksellä. Venäjä voi vedota oman turvallisuutensa vaarantuneen.
Olemme liipillä kaiken aikaa, vaikka puolustusministeri Haglund ei sitä uskokaan. Kun painekattilassa paine nousee tarpeeksi, kattila räjähtää.
Näin on parasta aikaa käymässä Ukrainassa. Ukrainan raja on tasan yhtä lähellä Venäjää kuin Suomenkin. Jättiläisvaltion naapureita olemme kumpikin.
Putin on luvannut turvata Janukovitshin turvallisuuden. Venäläiset tankit vyöryvät kohti Ukrainan rajaa. Venäläiset hävittäjät ja sotajoukot ovat hyökkäysvalmiudessa.
Kaikkien katseet ovat nyt Ukrainassa. Juuri siksi Venäjä voi vetää toisen ässän hihastaan ja antaa veljellistä apua Suomelle valtaamalla sen pikahyökkäyksellä. Venäjä voi vedota oman turvallisuutensa vaarantuneen.
Olemme liipillä kaiken aikaa, vaikka puolustusministeri Haglund ei sitä uskokaan. Kun painekattilassa paine nousee tarpeeksi, kattila räjähtää.
Näin on parasta aikaa käymässä Ukrainassa. Ukrainan raja on tasan yhtä lähellä Venäjää kuin Suomenkin. Jättiläisvaltion naapureita olemme kumpikin.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Obama on yllättävän hiljaa Ukrainan tilanteesta. Onko miehestä tullut lälly?
Njäh!?
Tällä kertaa sen ei vaan TARTTE nostaa pystyyn mitään sota-jihadia amerikkalaisten keskuudessa, saadakseen läpi lisämäärärahat jenkkisoltuille jotka tonne tarvittaessa pitäs lähettää, koska ihan Ukrainan lähistöllä, Afganistanissa, ON JO valmiiksi ihan kivat reservit! ;) ... Jotka oltaisiin muutenkin poistamassa sieltä lähiaikoina!
Obama ei halua Syyrian mokansa toistuvan. Vetää nyt tätä Ukarainalaisten huijausta matalalla profiililla.
Miks!?
Koska Suomi on AINA valmis toivottamaan kaikki maahan, keinolla millä hyvänsä, pyrkivät LÄMPIMÄSTI (esim. Napalmilla ja fosforiräjähteillä!) tervetulleeksi maahamme! :)
"Suomen matkailunedistämiskeskus"
Ei Suomessa valmiustiloja nostella. Venäjä tulee rajan yli niin että heilahtaa eikä NATO auta.
Tod. näk. EI!
Mutta EUn kyllä ainakin PITÄS!
Joten: Ei tule!
Eu mitään voi tai osaa, eikä ole varaakaan.
Nikita Hrushtshev lahjoitti Krimin niemimaan vodkahöyryissään Ukrainalle vuonna 1954 ja Venäjähän on vaatinut aluetta takaisin itselleen jo pitkään.
Saa nähdä kuinka pahaksi tämäkin juttu kärjistyy ?
Krimi kuuluu ukrainalaisille. stalin hulluudessaan siirrätti tataarit pois ja ryssia tilalle, siksi ovat enemmistönä. Siperiaan vaan ryssät sieltä.
Tumppuritsoilla ydinaseita vastaan allergisen hyrrin johdolla?
Taitaa olla nopeampi tapa lyödä se pää siihen kotipihan koivuun vain.
Suomen Armeija on valmiina torjumaan Venäjän provokaatiot.
Iso Pyssy ja Pikku Pyssy on ladattuna ja varmistettuna ja koska vaan ne kylvävät tuhoa ja kuolemaa..........lähimaaston oraville.
Nih...
Venäjä torjuu kaikki suomalaisten homokaatiot. Ei auta Arhinmäkeä, vaikka ostaisi Osuuskaupasta Suomen Armeijalle kaikki Rainbow-tuotteet. Turpiin tulee.
Puolustusministerin pitäisi käydä ensin armeija ennen kuin puhuu miesten puheita. Miten on ylipäänsä mahdollista, että armeijankäymätön mies on puolustusministeri?
Niinistö on sotkenut Suomen asevoimat Natoon Mustan meren joukkoihin ja pohjoisen joukkoihin.
Niinistö pääsee sotaan ei tosin ite mene vaan lähettää tykinruokaa.
NATO pommittaa ryssat takaisin kivikauteen minne älyllisesti kuuluvatkin.
VENÄJÄ pommittaa jenkit takaisin apinanleipäpuun oksille, josta ovat kotoisinkin!
Jenkit tulivat Euroopasta. Siellä on valtava määrä venäläisiäkin. Jos olet joskus ajellut taksilla New Yorkissa, tiedät kyllä.
Eläköön, taas hävitään sota.
Niinistö voi olla NATO-Hornetteineen mukana USAn ja NATOn suunnitelmissa iskeä NATOn pohjoisilla joukoilla Venäjän pohjouseen laivastoon Ukrainan edustalla?
Joko Lontoo myi Suomen Putinille ?
Ylipäälikkö Niinistö ei uskalla määrätä valmiustilaa nostettavaksi, koska Taloustutkimus paljasti, että upseereista vain 2 % hyväksyy Niinistön puolustsasioiden hoidon.
Valmiustilasta ja suomalaisten lähettämisestä sotaan Venäjää vastaan puolustamaan USAta NATOn joukoissa syntyisi upseerien ja kansan kapina.
USA ja Nato ovat pyörittäneet presidenttiämme ja armeijan komentajaamme ja saaneet heidät provoamaan Venäjälle Nato-touhuillaan.
He eivät ole tajunneet, että USA ja Nato eivät ole tänne tulossa puolustamaan Pohjolaa eikä Suomea vaan USA ja Nato ovat yrittäneet Suomen johdon avulla, että Venäjä olisi sitonut joukkoja tänne pohjoiseen kun ne iskivät Ukrainaan.
Niinistö ja Puheloinen eivät tajunneet USAn ja Naton juonta vaan touhusivat Venäjää vastaan ja juoksivat Naton puolesta.
Venäjä tajusi eikä provosoitunut. Nyt sillä on ylivoima Krimillä.
Hyökkääkö Suomi/Niinistö Naton Mustanmeren joukkojen kanssa Ukrainaan, Krimille, Venäjää vastaan.
Suomi hyökkää Ukrainaan ja käyttää Astrid nimistä ohjusta.
Niinistö on testannut jo sodanaikaista bunkkeriaan.
Varmaan Janukovitsin tapaan Niinistön pakoteittikin on selvää, vaan toiseen ilmansuuntaan, länteen, ehkä USA:n Hawaijille.
Niinistö harhauttaa Venäisiä kenraaleita käyttämällä "Kolumbus- Taktiikkaa". Hyökkää nopeasoutuisilla kirkkoveneillään kohti länttä. Niinistö tietää, että itä on lännessä.
Jos me kaikki menisimme pahvi-saulin kuvan alle piiloon, niin olemme suojassa ydinpommeiltakin.
Tässä saulin ihailijakuva, mikä pitäisi olla jokaisen itseään vähänkin arvostavan toiwotalkoolaisen kotona:
http://www.lopenkokoomus.fi/images/news_images/070818145644_.jpg
Kuten huomaatte, niin saulin kuva on aina hyvä pitää mukanaan. Tämä kuva vierellä ja ylen sexivalistusohjelmia katsomalla tulevaisuus on taattu, ja voimme kaikki todeta: "Olemme suomella töissä"
Mä luulen ettei Suomen armeija ole taistelukunnossa. Liikaa syöty pizzaa ja burgereita. Miehet ei jaksa juosta metsässä. Eikä ne sinne lähde elle wifi toimi kunnolla.
Joten unohtakaa. Muut keinot käyttöön. Pusikkosota ei enää luonnistu nykyaikana.
Täytyshän jostain pusikostakin välillä päästä someen. Ei sitä muuten jaksa.
Päästäkää se Niinistön tylppäkuonokoira irti, niin ei yksikään idän ihme uskalla astua enää maamme maaperälle.
Россия без путина!
Россия без путина!
Venäjä julistanut sodan köyhää Ukrainaa kohtaan. Ei voi muuta kuin esittää syvät vihan purkaukset ryssiä kohtaan. Häipykää maailmankartalta!! Älkää tulko Suomeen soppailemaan ja kyttäilemään tonttejamme. Pysykää , pliis, pois täältä!
Isänmaamme palankaan myymiseltä ryssille, rangaistakoon ankarimmalla tavalla!