Vallankaappaus Ukrainassa

Mistä ne sotilaat tuli ukrainaan jotka toteutti kaappauksen.
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ukrainastahan ne, tosin länsi rahoitti, ruokki ja aseisti ne, myöskin mielenosoittajat. On meinaan maailman hegemonia mielessä.

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=9377

Ukrainassa nähtyä vallankumousta kutsutaan "oranssiksi vallankumoukseksi". Ohjeet mielenosoittajille ovat suoraa kopiota Egyptissä toteutetusta värivallankumouksesta, ainoastaan komentokieli on muuttunut:
Katso kuva ohjekirjasta!

Äänestä

Ranska kävi "pelastamassa" Malin ja Keski - Afrikan Tasavallan. Heidät otettiin vastaan sankareina läntisen median mukaan. puhumattakaan USAn toilailuisata lähimmän sadan vuoden sisällä tai eurooppalaisten valtioiden siirtomaaherruudesta. Venäjäkö tässä on Ainoa syyllinen? Tulee mieleen ikiviisas sananlasku: Kuinka näet roskan veljesi silmässä, mutta et huomaa halkoa omassasi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Risparta Erkki kirjoitti:

Mistä ne sotilaat tuli ukrainaan jotka toteutti kaappauksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu