Aloitin 2 viikkoa sitten syömään yaz nimisiä e-pillereitä ja menkat on kestänyt jo sen 2 viikkoa, eikä näytä loppuvan! Välillä ei tule mitään, mutta yhtäkkiä esim. pissalla käydessä saattaa olla pönttö täynä verta! 7 päivän kohdalla näytti että loppuis, mutta yhdynnässä alkoi uudestaan ja siitä asti nyt vuotanu kokoajan! Mistä tää vois loppua?? Tässä alkaa olla jo melko kiukkunen, kun loppua ei vaan näy ja kyllä tässä alkaa lähipiirin ihmisetkin kärsimään..
Loputtomat kuukautiset!
kiukkuinen
367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuollaista se voi olla helposti puolikin vuotta :/ sitten kannattaa vaan vaihtaa johonkin toisiin pillereihin, jos ei tilanne muutu. Itsellä ollu myös noi yaz pillerit ja aiheutti samanlaista.
No 3 kk pitäisi ainakin katsoa tilannetta, ihan normaalia tuo että aluksi vuotaa. Pak.ohjekin kannattaa lukea.
Ne nyt vain EI sovi sinulle.
Menehän lääkärille ja vaihda merkkiä.