Antero Eerola --- Venäjän järkkymätön fani

Arhinmäen erotettava

On järkyttävää, miten fanaattisesti jotkut viiripäät, Eerola ennen kaikkea, puolustavat Venäjän kaikkia toimia, olivat ne miten julmia tai tyrannimaisia tahansa. Sama syy aikanaan johti siihenkin, miksi Eerola potkittiin pois Yleltä, edes hivenen vasemmistolaisessa mediassa ei kelpuuteta tuollaista toimittajan planttua, joka on hylännyt kaikki objektiivisuuden ihanteet. Eerola on sittemmin hirttäytynyt omiin harhoihinsa ja näkee fasismia kaikkialla, missä Venäjän edut ovat uhattuina. Mm. Ukrainan mielenosoittajien rohkeus nousta itsevaltaista hallintoa vastaan on vain fasismin ilmentymää, eikä häneltä heru ymmärrystä ukrainan oppositiolle. Janukovitsin alaisten väkivaltaisiin toimiin ja omaisuuden omille ohjailuun ei Eerola ole pahemmin kantaa ottanut. Juuri tällaiset änkyrät suututtavat, vaikka melko nuori mies onkin kyseessä. Vanha kommunismi on korvattu sokealla venäjä-mielisyydellä, vaikka tämä onkin ristiriitaista ja säälittävää. Eerolasta saattaakin tulla aikanaan uusi Bäckman, ellei mies tule järkiinsä tai kato miestä korjaa.

En enää kannata vasemmistolaisia puolueita, miksiköhän?

3

367

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäitä hatun sisälle

      Suomella ei ole muuta tietä kuin rauhan tie,diplomatia,21000 panssaria vastaan n.200,osa niistäkin purettuna ,selkeyttää järjen.

    • S24 PS tervetuloa

      Eerolan lausunto on pohjoiskoreamainen. Vasliitto on syvässä kriisissä.

      hyvät vastoverit
      käykää katsomassa myös Suomi24 Perussuomalaiset palstaa,
      syväluotaavaa keskustelua
      muut ovat jo siellä tule sinäkin
      tervetuloa


      viimeaikaisia keskusteluja PS S24


      Viimeinen työläinen erosi vasemmistoliitosta ja jäljelle jäivät lähinnä
      Helsingin hipit

      Uudeltamaata valitaan yli 30 kansanedustajaa ja NIISTÄ VAIN YKSI
      ON VASELI siis kannatus Helsingin hippi-homo-mamu-transsu -piirien
      ulkopuolella on alle 1/30 eli enintään noin kolme prosenttia.

      viimeinen työläinen erosi vaselista kansanuutiset kertoo
      http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2968065/paaluottamusmies-jari-aalto-erosi-vasemmistoliitosta

    • Koroljov

      "Mm. Ukrainan mielenosoittajien rohkeus nousta itsevaltaista hallintoa vastaan on vain fasismin ilmentymää, eikä häneltä heru ymmärrystä ukrainan oppositiolle."

      Ukrainan aseistetun opposition katuväkivalta edusti samanlaista rohkeutta kuin punakapina ja punainen terrori v:n 1918 Suomessa. Ulkomailta käsin Suomen punaisetkin yllytettiin vallankumoukseensa, jolla oli onneton loppu. Saa nyt nähdä, kuinka Ukrainan käy. Voi olla, ettei Venäjä kykene veljesmaataan nyt pelastamaan. Siinä tapauksessa on pelastettava se mikä pelastettavissa on, siis ennen kaikkea Krim.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      50
      1287
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      15
      1018
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      977
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      673
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      668
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      440
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      25
      431
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      429
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    Aihe