"Tauski Peltonen kertoo Iltalehdelle, että lauantaina Sauvon Tappers Inn -ravintolassa tapahtunut välikohtaus oli vakavin hänen urallaan.
Tauski Peltosen mukaan mieshenkilö hyökkäsi keikan päätyttyä tuntemattomasta syystä takaapäin taiteilijaa kohti. Välikohtauksen seurauksena Tauski toimitettiin ambulanssikyydillä Turkuun sairaalaan. Tauski menetti rytäkässä tajuntansa".
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014030318090575_vi.shtml
Tauskin tuore vaimo, 21-vuotias Safia oli kauhuissaan, kun kuuli väkivaltatapauksesta. Railu viiskymppinen Tauski ei ajo jatkaa muniensa esittelyä laulaessaan, vetoketju auki ja pienet munat ovat ulkona.
Tauski lähti keikalta
11
172
Vastaukset
- Laki ja mies
Se joka hyökkäsi Tauskin kimppuun ei tule samaan mitään tuomiota sillä portsarit olivat ottaneet miehen kiinni vaikka heillä ei ole tähän oikeuksia. Koska kiinniotto oli laiton niin syyttäjä ei voi syyttää miestä.
- mestoilla
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Tauski-laappi-varattua-naista-ambulanssilla-sairaalaan/1034257uka käskee lääppimään varattuja naisia,ahneella on paskanen loppu.ja tuo iltalehden kirjotus on kyllä piirun kaukana todellisuudesta.
kerranki juorulehti tietää paremmin :D
- vanhus.
sekin lapsen kaa.
- samaan malliin
hähää saipas naistenhakkaaja oksetus turpaansa :))) ja seurustelee muuten oikeesti lapsen kanssa ,häpeäis edes. on uuten ruma mies.
- Zetorini
Kuule lakimies,onko pykälät mennyt sekaisin.oikea mies kyllä turpiinsa sai.tauski on nyt kuurilla ja lupas tulla sisuuntuneena laittamaan kaikki järjestykseen.ei muuta papat,ku zetorit valmiiksi ja nokka kohti ovea.
- Late Lapista.
Naisten haakkaaja tauskia kurmootetaan jo melko useasti!
Mutta niinhän sitä makaa kuin petaakin!
Late Lapista. SSSS Ry!- niinpä.
Akat ovat tutkitusti väkivaltaisempia parisuhteessa, kaikkia akkoja vaan joukolla turpiin jotka käy päälle. Nykyään ne jo puukottaakin todella usein kun eivät saa juuri mitään tuomiota.
- OnttinenKommarirunoi
Siihen sammui suuri tähti,
Jätkä lanssilla lähti - taunotaneli
Kuka on tämä Tauski ?? joku maahanmuuttajako ??
- eipämuuta
Naistenhakkaajat on reppanoita.
- aika kuluu nopeasti
Puoli vuotta vanha juttu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?2012498Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1011254Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1815158Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373793Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963594Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss543267Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092954Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132678Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie712240Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy192015