Onko asiat näin huonosti maailmalla?

että vain USA ja NATO saa räyhennellä ja vieläpä kaukana omista rajoistaa ja maissa joissa heidän kansojaan ei ole nimeksikään!

Kyllä me olemme aina oikeassa! Vas.liitto lähtenyt hurjaa nousuun, kuin Paavon ilta Sothin pronssijuhlissa!!
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raha on valtaa. Rahalla saa aseita. Aseilla voidaan alistaa ja hallita.
Lisäksi sodat ja väkivalta tappaa ihmisiä, eli liikakansoitus on myös ongelma.
Kun on paljon ihmisiä, niiden ylläpito maksaa. Sotijat tahtovat syrjäyttää ihmiset.
Vähemmän suita ruokittavaksi, enemmän hallittavaksi ja orjuutettavaksi.

Tähän asekauppaan, resurssien riistoon köyhiltä mailta, liittyy myös rehottava huumekauppa ja ihmiskauppa. Näiltä toimenpiteiltä ei voi välttyä edes täällä lintukodossa. Lintukoto on mennyt jo siihen että työtä ei saa, koulutetaan kyllä mutta kaikki on vessasta alas jos emme pidä puoliamme. Emme tarvitse aseita. Emme tarvitse Ohjuksia. Emme avaruusteknologiaa. Tarvitsemme rauhaa, yhteistyötä ja rinnakkaiseloa.

Nämä sotahullut psykopaatit, jotka harjoittelevat tappamista kiihottuvat kun maailmalla on levotonta. Tahtovat päästä murhaamaan ja tappamaan ihmisiä ja siitähän saa tunnetusti arvomerkkejä.

Maapallosaatio...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vas.nousuun kirjoitti:

että vain USA ja NATO saa räyhennellä ja vieläpä kaukana omista rajoistaa ja maissa joissa heidän kansojaan ei ole nimeksikään!

Kyllä me olemme aina oikeassa! Vas.liitto lähtenyt hurjaa nousuun, kuin Paavon ilta Sothin pronssijuhlissa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu