Kaikki mitä Putin sanoi on täyttä asiaa ja eivät ole rikkoneet kenenkään oikeuksia, Amerikkalaiset ovat rikkoneet todella räikeästi. Toivon että Putinia jatkossa ymmärretään.
Putin oikeasa. Putin puhuu asiaa.
7
83
Vastaukset
- pahoja kysymyksiä
Jaa niin mitä lakia Amerikkalaiset ovat NYT rikkoneet ja missä ?
Missä asiassa Putin on ollut oikeassa ? - Kuules ryssä miten
olis jos pakkaisit tavaras ja lähtisit takaisin omaan maahasi.
- kraina
Putiin pitkän tähtäimen tavoitteena on palauttaa Venäjän yheyteen ainakin osa entisen Neuvostoliiton hallitsemista alueista. Tärkein niistä on Ukraina. Koska Ukraina on onnistunut sekottamaan asiansa, niin ennemin tai myöhemmin se liitetään Venäjään joko suoraan tai kuuliaisena satelliittina.
Tämä voi vielä vielä aikaa, mutta muuta lopputulosta ei ole. Tosin kehitys voi olla tuskallista, koska ukrainalaiset ovat vanhastaan tottuneet partisaanisotaan, ja siellä on runsaasti vanhoja kaunoja (esimerkiksi 1930-luvun kollektivisointi ja Vlasovin armeija ja sen tuhoaminen 2. maailman sodan jälkeen).
Ukrainan suurin ongelma on sen hajanaisuus. Siellä tarvittaisiin Titon kaltaista kovaa kasvoa, joka panisi maan järjestykseen. Demokratiaa siellä ei vielä osata. Janukovits oli liian pehmeä ja keskittyi vain makeaan elämään. - laillinen lupa
Täytyy muistaa että Putin teki kaiken laillisesti. Putin pyysi ja sai Venäjän duumalta luvan hyökätä Ukrainaan.
- ...
Hrustshov l a h j o i t t i Kremin Ukrainalle 1954v.
- Zirinovski
Niiii..i....ja venäläiset myivät Alaskan pilkkahintaan USAlle ja Lenin antoi Suomelle itsenäisyyden, joten ryssien on saatava myös USA ja Suomi itselleen.
Sen lisäksi ryssien on paras muuttaa näköjään Venäjältä Ukrainaan tai Suomeen kun heiltä on unohtunut kuinka hyvin asiat ovat Venäjällä ja mistä maasta he ovat kotoisin.
Ryssät tajuavat sen vain lähtiessään Venäjältä mutta eivät enää asuessaan vieraissa nurkissa !!! - Ainoa lopputulos
on se, että Murha-Putin elättää toukkia maatuvassa ruumiissaan.
Avoimena on vain se, kuinka paljon pahaa ehtii tehdä ennen päätepysäkkiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22718