Tatuointisi muiden silmin

Blanco

64

844

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei lisättävää
    • paha tapa

      Mielestäni on melko inhoittavaa, että ihmiset turmelevat ihonsa. Pidän tällaisia tatuoituja ihmisiä jonkinlaisina luusereina. Esim. pikku lapsen äidillä koko käsivarret täyttävä tatuointi on kauhistus.

      • Tosi on

        Kauhistus on jo pienikin kiinalainen kirjain tai joku myrkyllisen elikon kuva. Kyse on pitkälti periaatteesta. Kaikki tatuoidut eivät ole narkkareita, mutta kaikki narkkarit ovat tatuoituja. Sama koskee vankilassa lusivia roistoja.
        Tässä kohtaa yleistäminen on sallittua.


    • P.H.

      Ihanaa olla puhdasihoinen, se on nykyään harvinaista.

    • Surullista kuultavaa

      Tässä taas kerran hirvittävän surullinen esimerkki, että millaisia tatuoidut ihmiset ovat http://www.iltalehti.fi/viihde/2014040718194876_vi.shtml

      Villein ja hulluin kuvaavat hyvin tätä vain lyhyt aika sitten ystävänsä huumeiden käyttöä rahoittanutta ja kuoleman aiheuttanutta ja nyt itse perässä mennyttä kaunista, mutta ihonsa täysin pilannutta nuorta äitiä.

      Tatuointi ei aiheuta kuolemaa, mutta lähes poikkeuksetta jokaisella vastaavalla tapauksella on tatuointeja.

      Edellyttääkö tatuointi käyttäytymään kuin mielipuoli ja vetämään kaikkein eniten huumeita? Vähän siltä näyttää.

    • ei ottaisi eteen.

      Tatuoituun naiseen en koskisi edes pitkällä tikulla, hepatiitti tulee lähes aina tatoinnin yhteydessä ym..., kaikki seksikkyys häipyy naisesta heti, kun tatuointi näkyy iholla, naiset edustaa sileää puhtautta ulkonöään, tatuointi pilaa naisen puhtauden ja koskemattomuuden tunteen miehissä heti, se on luontainen sukupuolivietti miehissä, sille ei edes femakot saa mitään.

      • TOTTA PUHUT

        MINÄ EN KOSKAAN TREFFAISI, ENKÄ KOSISI NAISTA, JOLLA ON TATUOINTEJA !
        EN EES HALUA HEITÄ TAVATA, SAATIKKA SITTEN TUTUSTUA !

        EN KOSKAAN PITÄISI SENLAATUISIA KELVOLLISINA AVIOVAIMOIKSI, ENKÄ LASTENI ÄIDEIKSI , SILLÄ TATUOITU NAINEN ON PÖYRISTYS, JA SUORASTAAN POHJATON KUVOTUS, JOKA EI ENÄÄ OLE NAINEN MISSÄÄN MUODOSSA !!!

        SE VAIN ON NÄIN,- EIKÄ MITENKÄÄN MUUTEN !!!


      • TATUOITU NAINEN

        HERÄTTÄÄ AIVAN SAMAT TUNTEET, KUIN YLEINEN HUORA !!!

        EN TIEDÄ, MITÄ MUUT AATTELEVAT, MUTTA AINAKIN MINUSSA SE HERÄTTÄÄ SEN MIELIPITEEN !!!


    • ja moni on semmonine

      huorilla on leimoja.

    • PuImunen

      Lady Gagan videossa on tämä hyypiö http://i56.tinypic.com/2lwm1w4.jpg

      On varmaan mukava käydä asioilla kaupassa, pankissa, vanhempainillassa jne?
      Mitä mahtanee tuumia miniäkokelas, kun näkee appiukkonsa ensi kerran?

    • Hih hih
    • nylkekää tämä

      Taas kerran varoitetaan ottamasta trenditatuointia, mutta kaikki jotka tatuoinnin ylipäätään ottavat, apinoivat muita. http://www.stara.fi/2014/05/17/ala-koskaan-ota-naita-tatuointeja/

      En tiedä mitä äänestäjät ovat ajatelleet, kun äänestivät tämän Suomen historian ääliömäisimmän pellepoliitikon eduskuntaan ja jopa ministeriksi asti? Siitä alkoi Suomen alamäki, kun vielä edellisen hallituksen aikana meni hyvin vaikka koko muu maailma oli laman kourissa.
      www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012010415035352_pd.shtml

      • ...

        Tatuoinnista tunnistaa ääliön, trenditatuoinnista vammaiseksi luokiteltavan idiootin.


      • Nixi
        ... kirjoitti:

        Tatuoinnista tunnistaa ääliön, trenditatuoinnista vammaiseksi luokiteltavan idiootin.

        Onko jättimäinen jokeri-tatuointi trenditatuointi? ;)


    • Hyi kakkaa!
    • Siinä se

      Hän siis halusi tietää mitä todella haluan. Haluan todella, että jokin päivä saan olla oma itseni, että kaikki se tapahtuu luonnollisesti omasta halustani, omasta aloitteestani, omalla aikataulullani. Kun minut antaa olla, niin ei ole kuin yksi suunta ja se on se.

    • NOT!

      Tatuoinnit näyttää tosi hyvältä ryyppyisessä ja venyneessä 60v. ihossa!

      • muualla

        Samoin varmaan nuo venytetyt korvalehdet. Vanhana riippuvat olkapäillä.


    • ..........

      tatskalla saa läskit piiloon.

    • miehet ei koristel

      Olen aina ollut sitä mieltä että miehet ei koristele itseään.

      • Ääliö Ärhinmäki

        Jokereiden lisäksi jalkapallohullu ministeri on kertonut kannattavansa Ruotsin Allsvenskanissa pelaavaa tukholmalaista AIK:ta ja Englannin Valioliigassa pelaavaa lontoolaista Chelseaa.

        AIK:n kannattajaryhmä kuuluu Ruotsin pahamaineisimpiin. Arhinmäellä on pohkeessaan AIK-tatuointi.

        Mikään ei tietenkään kiellä presidenttiehdokkailta tatuointeja, mutta kotimaisen politiikan huipulle nuorella iällä nousseella Arhinmäellä saattaa olla omat syynsä tatuointiensa piilotteluun.

        Arhinmäki ei halunnut kommentoida tatuointiasiaa tiistaina Iltalehdelle.

        "En ole ylpeä"

        Arhinmäki oli mukana perustamassa FC Jokereiden huonon käytöksen ja muutamien nujakointien takia negatiivista julkisuutta saanutta 116% Boys -faniryhmää.

        Arhinmäki on kertonut olleensa paikalla aina, kun jotain tapahtui -  ja aina, kun ei tapahtunut.

        - Olihan siinä muutama ylilyönti porukalla, yleensä kännissä vierasreissulla, Arhinmäki kertoi City-lehden haastattelussa vuonna 2006.

        Aamulehden mukaan Arhinmäki, vasemmistoliiton silloinen nuorisojohtaja, osallistui muiden Jokeri-kannattajien mukana poliiseja provosoiviin huutoihin.

        - Missä on Holsti ja missä on Palo, Steen Steen Christensen, kuului Jokereiden koko Suomea järkyttäneeseen, vuonna 1997 tapahtuneeseen poliisisurmaan viitannut kannatushuuto.

        Arhinmäki on myöhemmin kertonut, ettei hän muista, oliko hän mukana huutelemassa kyseistä kannatushuutoa vai ei.


    • A.Siaton

      Saa nähdä millaisia tatuointeja yliopistoiskun suunnittelijoilla on? Kohta varmaan paljastuu sekin.
      Siitä olen varma, että jotain löytyy nahasta. Niin sairaita nuo idiootit ovat.

    • Fellini
    • Huh huh!

      Aloituksen linkin kysymykseen "Vaikka et muka välitä, mitä ihmiset ajattelevat tatuoinneistasi, salaa mietit, mitä puolisosi perhe ajattelee niistä?" vastaa kohta seitsemän " Tatuointejasi arvostellaan lähes aina ja joka paikassa".

      Ihmettelin jokin aika sitten Riitta Väisäsen tyttärellä olleita hirvittävän rumia ja isoja tatuointeja, jotka ovat tehneet kauniista tytöstä totaalisen turnoffin.
      Nyt näin erään sukulaiseni, joka oli etelänmatkalla ottanut kulmakarvatatuoinnin. Järkytykseni taisi näkyä päälle, vaikka yritin pitää pokkani.
      Mikä ihme saa luulemaan, että tatuidut kulmakarvat ovat millään lailla hienoja? Täysin luonnottomat, pikimustat maalitahrat tuovat mieleen lähinnä Hitlerin viikset kaikessa omituisuudessaan, paitsi että Hitlerillä ne olivat sentään luonnolliset ja omat.
      Vielä jos ottaa lentopallosilikonit, niin avot, näky on "täydellinen".

    • elämä pilalla
    • trampstamp
    • tuIevaisuus
    • Tatskat on eilistä
      • huomenta

        Miinuspeukut johtuvat siitä että tuo on mies ja vaatteet päällä nakuselfie sivulla.


    • puhdas
    • pilasi_elämänsä

      Riitta Väisäsen superkaunis tytär lapioi hevosenpaskaa mallintöiden sijaan. Tuolla vartalolla ja kasvoilla olisi ilman tatuointeja kauniimpi kuin äitinsä ja varma supermalli jossain kansainvälisessä muotitalossa.
      http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1422594650214.html?pos=ok-nln


      " Äiti ei ole tykännyt. Hän on aina ensin sanonut, että älä ota tatuointia, hulluko olen. Sitten kun hän on nähnyt tatuoinnin, hän on kommentoinut, että näyttää ihan hyvältä."

      Mitä muuta äiti voisi sanoa? Uskon ennemmin tuota ennen tatuointia annettua lausetta. Niillä kun meni miljoonien työpaikka, pyörrytetään heti ovelta kun näkevät nuo hirvitykset.

    • elämä_pilalla

      Riitta Väisäsen superkaunis tytär lapioi hevosenpaskaa mallintöiden sijaan. Tuolla vartalolla ja kasvoilla olisi ilman tatuointeja kauniimpi kuin äitinsä ja varma supermalli jossain kansainvälisessä muotitalossa.
      http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1422594650214.html?pos=ok-nln


      " Äiti ei ole tykännyt. Hän on aina ensin sanonut, että älä ota tatuointia, hulluko olen. Sitten kun hän on nähnyt tatuoinnin, hän on kommentoinut, että näyttää ihan hyvältä."

      Mitä muuta äiti voisi sanoa? Uskon ennemmin tuota ennen tatuointia annettua lausetta. Niillä kun meni miljoonien työpaikka, pyörrytetään heti ovelta kun näkevät nuo hirvitykset.

      Sitten kun rupsahdus alkaa, niin saa olla kiitollinen jos löytyy edes sitä paskanlapiointia.

    • KuIIi
    • Puhdas
    • tyylipuhdas
    • jokainentyylillään

      Voi olla jopa automaaleja, joita ihmiset lykkäyttävät sisäänsä.
      (Faktaa asiasta oli jossakin naistenlehdessä).

    • ylipuhdas
    • eimitäänuutta
    • se_on_tutkittu
    • sdfsdfsdffds

      " Paljon tatuoidut todennäköisesti arvostelevat sinua, jos sinulla on vain yksi pieni tatuointi. "

      Itse pidän jotain hienoa tatuointia hyvänä juttuna jos niitä on se yksi tai kaksi, mutta sellainen kokonaan tatuoitu ihminen on lähinnä naurettavan näköinen. Ja sellaisetko luulee olevansa oikeutettuja arvostelemaan yhtään ketään?

    • webnaster

      Töltä näyttää kaheli https://pbs.twimg.com/media/B_cUFrnUwAA9mKC.jpg
      Tässä tuo vloggaa https://www.minutouno.com/notas/3055990-repudio-la-web-un-youtuber-encontro-y-filmo-un-cadaver-el-bosque-los-suicidios

    • mustanaamio

      Ota pieni tatuointi ja kohta näytät tältä, kun tatskat ovat mielestäsi kova juttu http://www.viikonloppu.com/?p=172436

      Miksiköhän tuosta kysytään, että mitä tekisit jos tuo tulisi pimeällä vastaan? Tietenkin siksi, koska tyyppi on täysin arvaamaton hullu.

      • rgrgregergerg

        4 vuotta olet tätä ketjua yksin pyörittänyt ja lähetellyt viestejäsi hahahahaha on sulla hieno elämän tehtävä 25 pistettä ja 4 pappukaijaa jokaiseta vuodesta yksi.


      • blanco

        Hyvin näyttää tulleen asiallisia linkkejä ilman minuakin. Itse asiassa olen saarnannut tatuointeja vastaan paljon kauemman kuin neljä vuotta. Elantoni saan kyllä headhunterina toimimisesta ja siinä työssä näkee oikein hyvin tatuointien ikävät puolet. Kahdesta tasaväkisestä hakijasta paikan saa lähes poikkeuksetta tatuoimaton. Tosin meidän työssämme ei kyllä kovin usein edes törmää tatuoituihin. Me emme haastattele siivoojia.

        Tässä linkki jota olin lisäämässä. Sopii hyvin tähän mustanaamion "arvaamaton hullu" postauksen perään.
        https://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/nainen-paloitteli-rakastajansa-ja-tarjoili-grilliruokana-naapureille-nyt-uhreja-epaillaan-olevan-lisaa/6907994

        Ps. Harjoittele kirjoittamista, tai käytä oikolukua, ettet vaikuta niin sivistymättömältä. 😂


    • pientä_rajaa
    • Anonyymi

      Naisella tatuoinnit tarkoittaa sitä. että nainen on maksullinen nainen.

      Myös miehillä tatuoinnit tarkoittavat samaa ja vielä päälle että ovat kriminaaleja.

      Kyllä ihmisen iho on kaunein ilman noita rumia tatuointeja.

      • Anonyymi

        Tatuointi pudottaa kyllä huorankin hintaa.


    • Anonyymi

      Vain vajaaälyinen ihminen sotkee ihonsa tatuoinneilla.


    • Anonyymi

      Mikään tatuointi ei ole kaunis vaaleassa läskissä, vielä vähemmän paksussa vaaleassa läskissä.

    • Anonyymi

      Olen aina sanonut lapselleni että jokaisen ihmisen iho on hänen kallein kanvaasi jolle ei saa antaa pilipalitaiteilijoiden piirtää. Ymmärrän sellaisen tatuoinnin jonka tekee joku Kat Von Deen tasoinen tatuoidessaan esim oman lapsen kuvan käsivarteen.

    • Anonyymi

      NG:n dokumentissa Morgan Freeman haastatteli runsaasti tatuoitua miestä joka oli tullut järkiinsä ja poistattanut näkyvimmät tatuointinsa ja alkanut elää normaalia aikuisen ihmisen elämää ilman rikoksia, väkivaltaa ja huumeita.

      Mies oli kärsinyt helvetin tulet päästäkseen tatuoinneista ja on nyt ensimmäistä kertaa vuosiin aidosti onnellinen.

      Muutenkin tämä laumaidiotismi alkaa olla menneen talven hype, kun Seiskan bikinityttökavalkadissa tatuointeja ei ollut juuri kellään, tai ne olivat hyvin pieniä, eikä näkyvissä.
      Näkyvimmät oli Britney Spearsilla, vaginan ympärillä. Hänen naamastaan ja olemuksestaan näkyi rankka huumeiden ja viinan kyllästämä elämä. Muut olivat kauniita ja raikkaita häneen verrattuna.

      Onneksi tämä alkuasukkaiden merkitsemisvillitys on pian ohi, ettei tarvitse kuunnella viidakon asukkaiden ja slummien kasvattien öykkärimäisimpien puolien kaltaista käytöstä. Tatuoidulla kun on aina pakko puolustella käytöstään joko sillä ettei piittaa kenestäkään paskaakaan tai sitten vain että sen saa piiloon.

    • Anonyymi

      Minä en ylimääräistä skeidaa ihooni laita, enkä lävistyksiä yhtään mihinkään. Molemmat outoja tapoja modernissa yhteiskunnassa.

      • Anonyymi

        Tatuoinnista tulee pakostakin mielikuva, että mitä vastaan tuon täytyy kapinoida. Työmarkkinoilla ei jatkoon, ellei kyse ole yhteiskuntapalvelun kaltaisesta ulkotyöstä, jossa ei näe asiakkaita.


    • Anonyymi

      Tatuoinnit ja lävistykset
      Monissa vastauksissa nousi esiin ajatus siitä, että tatuoinnit ja lävistykset tekisivät naisesta epäviehättävän. ”Välitön turnoff”, yksi vastanneista kommentoi. ”Saavat mielenkiinnon katomaan saman tien”, toinen kirjoitti.

      Jotkut sulattivat tietynlaiset tatuoinnit, mutta eivät hyväksyneet toisenlaisia. Yhdelle vastaajalle ”varsinkin suuret ja värilliset” tatuoinnit olivat tekijä, joka sammutti mielenkiinnon. Muutama kertoi vetävänsä rajan kasvo- ja kaulatatuointeihin.

      ”Kaula- ja kasvotatuoinnit ovat äärimmäisen marginaalisen harvoin hyvännäköisiä, eivätkä oikein silloinkaan.”

      ”Tatuoinnit ovat turnoff harvoja poikkeuksia lukuun ottamatta. Monesti ne ovat vain satunnaisia Thaimaa-tatskoja, jotka herättävät myötähäpeää.”

      Iltalehti plus tänään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mulla ei sinänsä ole mitään tatuointeja vastaan, mutta ne muuttuvat ajan oloon sinisävyisiksi.

      Toisaalta ihmisen on syytä kehittyä läpi elämän. Miksi sitoa itsensä johonkin kuvaan tai kuvioon ja elää sen kanssa loppuelämänsä. Mielestäni sellaiseen sitoutuminen antaa vaikutelman staattisesta minäkuvasta ja maailmankuvasta. Persoonallisuushan on pelkkä prosessi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      2
      5046
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      170
      5041
    3. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      24
      3649
    4. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      174
      3464
    5. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2987
    6. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      108
      2719
    7. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      32
      2094
    8. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      12
      1954
    9. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1915
    10. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      2
      1634
    Aihe