Paljoko on kuntosalin hinnasto?
Itäkylä tänään
pehtooori
27444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
avainläpyskäi SALESTA 20€ kyläläinen. 50€ muut ku kyläset Nämä hinnat kevään ajan voimassa toukokuun loppuun
Pitääkö paikkaansa "50 € muut ku kyläset"? Aika tympeän kuvan antaa, miksei tasapuolinen hinnoittelu kaikille?
Itäkyläinen et varmasti ole, koska et tunnu tietävän, että tila on kyläläisten rakentama ja rahoittama. Kuntolaitteetkin ovat ainakin osittain kyläläisiltä saatuja. Mielestäni hinnoittelu aivan oikea.
Aika tympeää olisi ollut rakentaa muille kylille talkoolla ilmaiseksi ilman vastinetta, ilmaisia lounaita ei ole olemassa
Ei sitä nyt pelkästään talkoilla tehty, projektihan on pääosin rahoitettu hankerahalla. Ilmaisesta ei ollutkaan kyse, vaan yli kaksinkertaisesta hinnasta. Tuskin asialla käytännön merkitystä on, mutta toivottavasti muistavat kuitenkin Salessa kysyä kaikilta väestörekisteriotteen. ;)
Myyjinä kaupassa on samat ihmiset, joku peräti kylästäkin. Kaikki ovat melko tuttuja keskkenään. Kaupassa kun on myös posti, niin varmasti jokaisella on asiaa usein kumpaankin. Kesällä on vähän vieraampaakin väkeä joskus kaupassa, kun kotoa pois muuttaneita lapsia on tullut lomalle. Nämäkin on opittu tuntemaan. Ei tarvitse kaikkien ainakaan mielestäni tunnistamista varten näyttää henkilöllisyyspapereita.
Kaupassa on myös kodikas tuoksu,tuoksuu lehmältä,juuh
Hienoa, kun tunnistat eri tuoksut, itse en erota lehmän ja sonnin tuoksua erilleen.
Onkos niillä sonnejakin?
Entäs ketunnahkojen hinnat,nousussa,kunhan arvelen
Mikäli sinua kiinnostaa, niin seuraa Kauppalehtiä. Se kertoo kyllä tietoja turkishuutokaupasta ja keskihinnan kaikille turkiksille sekä senkin, paljonko nahkoja on myyty.
Asialliseen tiedusteluun kuntosalin taksoista tuli kummallinen kysymys. Millä tavalla kuntosalin hinnat liittyvät ketunnahkoihin. En ymmärrä muun kuin että kysyjä karehtii molempia.
Lehmä kannattaa paremmin,jos tulee nälkä lehmän voi syödä.Lehmästä saa maitoa,maidosta voi tehdä juustoa.Lehmän ulkokuori on myös arvokas,voi tehdä vaikka upokkaita.Jos on kysymyksessä sarvellinen lehmä sarvesta voi tehdä kupin mistä voi juoda sahtia taikka maitoa,no miksei vettäkin tietenkin
En usko, että nykyaikana enää kukaan haluaa yhtä, kahta tai kolmeakaan lehmää. Mikäli elännokseen ajattelee lehmäkarjaa, niin niitä täytyy olla jo kymmeniä. Helpompi on tuoda maitopurkki tai ostaa juustonpala kaupasta silloin kun tarvitsee. Ei taida nuoretkaan olla halukkaita hankkimaan osaa elannostaan karjataloudesta.
Jos muutama lehmä ei kannata,sitten tällaanen olis ok
https://www.google.fi/search?q=yhteisnavetta&client=firefox-a&hs=NyY&rls=org.mozilla:fi:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=R2gYU-nSHMWC4ASjkIHoBw&ved=0CHQQsAQ&biw=1536&bih=735
http://www.youtube.com/watch?v=Tnbm5Iun-b8
Ketun nahkojen hinnat vakaat "ruplahinnat".Itäkylän täytyy vain liittyä Venäjään,Kun kerran aikovat erota lappajärvestä
Kyllä Perkö itse voi muuttaa Venäjälle ja anoa maan kansalaisuutta, kun asia niin on hänelle lähellä sydäntä, jotta siitä täytyy saada kertoa. Itäkylän väki odottaa mitä mahdollisuuksia kuntaministeri Henna Virkkusella on alueelle tarjottavana. 100.000 asukkaan alue on melko iso pinta-alaltaan ja asukkailtaan. Ilmansuuntiakin on monia. Kauhavan velkojen maksajaksi ei kukaan vapaaehtoisesti halua.
Itäkylän NS. TALOSTA tulisi hyvä Itäkylästen mielisairaala.
Kirjoittaja tuntuu tarvitsevan kyseisiä palveluja itse. Siitä puhe, mistä puute pätee tässäkin tapauksessa.
...tai ilotalo!!!!
Talkooväkeä varmasti löytyy,ei tarvitse metsäautoteille mennä!!
pääset pian hoitoon.
Tilipäivä tänään tarhaajille,nahkat myydään tänään
Alajärvellä uusi uimahalli,Itäkylä tykkää
alajärven uimahalli tuottaa tappiota, sanon että aivan turhaa rakentivat...
Edelleenkään en voi ymmärtää tätä ainaista väittelyä akselilla kauhavasta lummukkaan-nissi-itäkylä-vimpeli-alajärvi... Lappajärvi pysyy itsenäisenä kuntana ja itäkylä, nissi ja ylipää ovat osa tätä itsenäistä kuntaa... Jos joskus puhutaan liitoksista, ne tulevat hamassa tulevaisuudessa ja yhteistyökumppaneita lähdetään hakemaan Pietarsaaren suunnalta.
Härrä gyyd..Ähtäväänkö sitä nyt ollaankin liittymässä...tervemenoa,emme jää tälläpuolen järveä kaipaamaan.