Enemmistö suomalaisista kannattaa jo Natoa

Iltalehden gallupissa enemmistö kannattaa Natoa. Hyvä juttu - Nato-vastaiset desantit ovat jäämässä alakynteen. Toivotammekin näille maanpettureille hyvää matkaa Siperiaan.

http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030518095274_uk.shtml
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Hakeudu jo sairas sotahullu USAnisti johonkin hoitoon täältä agitoimasta.

Äänestä

Eihän tossa o enää ees samaa kysymystä ku eilen!?!
Iltapaska vissii väärentäny koko gallupin? :/

Äänestä

Täysin puppua, jos IS saisi 88tuhatta ääntä äänestykseen se olisi ihme. Tuo IS on täyttä skeidaa ja jopa sen mukaan yes 47% ja niet 53.

Nämä vitun globalistihuorat eduskunnas, ku eivät omista omaa ajattelua, vaan huoraavat mitä käsketään. Siksi se ajaa Suomen vaaraan. Koska me olemme joutomaa.

Äänestä

Tiesitkö että stasi listat ja uudet FSB listat julkistetaan vielä

Äänestä

mediassa on tuotu räikeän yksipuolisesti esille ukrainan sisäpoliittinen tilanne . suomen poliittinen johto ja julkinen media yhdessä eivät ole sama kuin koko suomen mielipide ukrainan ja mailman rauhan tilanteesta yleensäkin . suomen ulkopoliittiikka ei voi olla jatkossa näin yksipuolista koska silloin jäämme automaattisesti sodan jalkoihin . se että liittyisimme nyt välittömästi natoon pahentaa vain nykyistä omaa asemaamme . suomella on vain yksi mahdollisuus selvitä jatkossa mailmanlaajuisesta kriisistä ja se on ns. sveitsin malli eli maamme julistautuu täysin puolueettomaksi sekä länteen että itään . pahin mahdollinen jatkoa ajatellen olisi että liittyisimme natoon ilman kansanäänestystä .

Äänestä

Ja vitut mihinkään Natoon liitytä saatanan idiootti!
Oishan se sitten kiva nuolla USA:n persettä?
Itsenäisyyttä vähäsen tai painu sinne syömän hamppareita massus täyteen.

Mediassa paskanmaalataan Putinia ja annetaan unohtaa, kuinka USA syöpi ja valtaa maita koko ajan. Sotilaita vieläkin Irakissa ja Japanissa ja blaablaa.

USA:ta ja Natoa tässä nyt pitäisi pelätä eikä Venäjää!
Ei heillä ole mitään mahiksia mitään Suomelle tehdä, plus mitä hittoa ne suomesta haluaisi?

Järki päähän hei nyt ja noi Nato-ajatukset tosi nopeeta vittuun!

Äänestä
  • Hyvää matkaa Siperiaan kommari-idiootti!

    Äänestä

  • Ei paljon päätä pakota noilla Nato-vouhottajilla - onko niillä mitään siellä kotona?

    Haluaako joku Suomen ihan oikeasti sotilasleiriksi? Jos sota syttyy suurvaltain välille (mitä en usko koskaan tapahtuvaksi ydinasekaudella), niin tällaiset leirit kyllä suurvallan vieressä tuhotaan - eli miten silloin käy Suomen?

    Järki käteen Natottajat !

    Äänestä

  • dsfdssdsdfsd kirjoitti:

    Hyvää matkaa Siperiaan kommari-idiootti!

    Suomi on samaa mannerta Venäjän kanssa joten Siperia on naapuri. Jos pelkäät Venäjän miehitystä haen vihreä kortti ja vaihda puolta.

    Äänestä

  • fuck off kirjoitti:

    Suomi on samaa mannerta Venäjän kanssa joten Siperia on naapuri. Jos pelkäät Venäjän miehitystä haen vihreä kortti ja vaihda puolta.

    Nyt yksi agitaattori paljastui. Hoono soomi.

    Äänestä

  • tlkjlkjlljkljkl kirjoitti:

    Ei paljon päätä pakota noilla Nato-vouhottajilla - onko niillä mitään siellä kotona?

    Haluaako joku Suomen ihan oikeasti sotilasleiriksi? Jos sota syttyy suurvaltain välille (mitä en usko koskaan tapahtuvaksi ydinasekaudella), niin tällaiset leirit kyllä suurvallan vieressä tuhotaan - eli miten silloin käy Suomen?

    Järki käteen Natottajat !

    Oletko sinä jotenkin viisaampi, kuin KAIKKI MUUT Venäjän läntiset naapurikansat, jotka siis KAIKKI ovat liittyneet kiireen vilkkaa Natoon heti kun ovat pystyneet? Suomi on näistä maista AINOA, joka yksinään jököttää Venäjän naapurissa ilman Naton antamaa suojaa.

    Miten ihmeessä sinusta onkin tullut noin viisas? Oletko jättänyt myös talosi vakuuttamatta; ilmeisesti kuvittelet, että jos vakuutat talosi, niin se palaakin heti seuraavana päivänä vai?

    Äänestä

  • fsgrfgdhg kirjoitti:

    Nyt yksi agitaattori paljastui. Hoono soomi.

    Katso meidän julkista mediaa. Kiihottajia ne vasta. tuppaavat propagandaansa kiihotuksesi ilmoille.

    Äänestä

Ei tarvi nuolla ketään jos liitytään Natoon, sahaan olla pieni kovia kokenut Suomenkansa.

Äänestä

Tämä yksi ja sama saatanaanan hohheliko täällä suoltaa aloituksiaan samasta asiasta päivästä toisen. Varmaan saat hyvin liksaa disinfon levittämisestä?

Äänestä
  • Siinä taas yksi venäläisten ylläpitämä desantti-myyrä sai itkupotkuraivarit, kun näki että enemmistö kannattaakin Nato-jäsenyyttä.

    Äänestä

Iltalehti tuo Suomen luotettavin lähde joka asiaan ja sen täysin lyömättömät ja väärentämättömät netti-gallupit... On taas napit palaneet punaisena kun on uusittu IP-osoitteita että pääsee uudestaan äänestämään.

Tosi asiassa nato kannatus on 18 % ja vastustus on 64 % eli vastustuhan on kasvanut.

Äänestä

Vaikka russohakkerit spämmäsivät kantaansa minkä ehtivät.

Todellinen kannatus suomen kansan keskuudessa on tuotakin murskaavampaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fddsaffdsfdsafd kirjoitti:

Iltalehden gallupissa enemmistö kannattaa Natoa. Hyvä juttu - Nato-vastaiset desantit ovat jäämässä alakynteen. Toivotammekin näille maanpettureille hyvää matkaa Siperiaan.

http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030518095274_uk.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu