Oikeisto saa turpaansa ensi vaaleissa!

EU-vaaleissa kunnon ihmisten eli vasemmiston paikkamäärä yli tuplaantuu, ja jos Ruotsin vaaleista puhutaan niin siellä saa oikeisto historiallisen vaalitappion. Jälleen herää usko ihmisten pohjimmaiseen hyvyyteen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei suomessa tule vaaleja enään.veli Venäjä ottaa koko maan sitä ennen.Varautukaa nossöt loppu nuorison dikaaminen je nettipelit pysyvästi.

Äänestä

Hipsterit saavat unohtaa lattekahvinsa lipittämisensä kun heidät pakkosiirretään uudelleenkoulutusleireille Siperiaan. Aivopesu uuden ihmisrodun jalostamiseksi aloitetaan välittömästi miehitysjoukkojen saatua Suomen hallintaansa.

Kansa äänestytetään haluamaan maan liittämistä henkiseen kotiimme. Maat jaetaan "kansalle" eli oligarkeille ja miehittäjän vallasväelle. Siinä ovat cityvihreät huuli pyöreänä kun entinen etuoikeutettu sakki löytääkin itsensä kadunkulmasta pahvimuki kädessä kerjäämässä kolikoita miehittäjämaan turisteilta.

Äänestä

No ei ainakaan nämä hyysäri puolueet saa ääniä. Meille riittää jo leikkaukset kaikista peruspalveluista jotka kuuluvat maan omille kansalaisille jotka ovat niistä maksaneet veroissaan ne. Vapaamatkustajia emme Suomeen halua. PISTE.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


and amen kirjoitti:

EU-vaaleissa kunnon ihmisten eli vasemmiston paikkamäärä yli tuplaantuu, ja jos Ruotsin vaaleista puhutaan niin siellä saa oikeisto historiallisen vaalitappion. Jälleen herää usko ihmisten pohjimmaiseen hyvyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu