http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194882204696/artikkeli/jalleen vesipera etyjin sotilastarkkailijoita ei vielakaan paastetty krimille.html
Jätkät on kolmasti käännytetty rajalta, mutta silti jatkavat pään hakkaamista seinään. Eikö tule mieleen, että ehkä heitä ei edes haluta sinne? Ihme itsensä tyrkyttämistä ja naurunalaiseksi tekemistä..
Jätkät on kolmasti käännytetty rajalta, mutta silti jatkavat pään hakkaamista seinään. Eikö tule mieleen, että ehkä heitä ei edes haluta sinne? Ihme itsensä tyrkyttämistä ja naurunalaiseksi tekemistä..
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ne pääse sinne, niin kauan kuin Venäjä kontrolloi aluetta ja
ETYK ei ota tutkittavaksi Maidan-aukion tarkka-ampumistapausta.
Kun Maidan-aukion tapahtumat ovat ETYKiltä tutkimatta, Venäjä ei katso ETYKin olevan puolueeton järjestö.
Venäjä vaatii Etyjiä tutkimaan Kiovan sala-ampumiset, mutta Etyj ei jouda, kun se pitäisi päästä Krimille.
http://yle.fi/uutiset/venaja_vaatii_etyjia_tutkimaan_kiovan_sala-ampumiset/7126934
"Venäjä ei katso ETYKin olevan puolueeton järjestö."
No voiko kukaan muukaan katsoa tällaisessa tilanteessa?
USA ja EU
No tuskin hekään sentään tuohon puolueettomuuteen oikeasti uskovat?
Ei ole, eikä ole YKaan!
Varsinkin noita FAOn YK-virkamiehiä Jenkit on jallittanut, ja suorastaan KIRISTÄNYT, mielin määrin, saadakseen näiden ravintosuositukset muutettua mieleiseksiin! :/ moisesta pitäs erottaa Jenkit koko YKsta määräajaksi!