Taivas vai kadotus?

Taivas vai kadotus?

Uskosta osattomalla on VAIN YKSI valintamahdollisuus. Hän voi valita Taivas-tien, Jeesuksen, syntiensä sovittajaksi ja elämänsä Herraksi!

Uskosta osaton ei voi valita kadotukseen menoa. Hän jo on sinne johtavalla tiellä!

10

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Sinä suuri sananjulistaja - joskus jompikumpi meistä tulee hammästymään.

      Ymmärsitkö jutun ?

    • Jos Jumala haluaa minut pelastaa olisi parempi antaa jokin elonmerkki itsestään. Sellaista ei ole kuulunut mitään. Hiljainen kaveri.

    • "Uskosta osattomalla on VAIN YKSI valintamahdollisuus."



      Kovimpa on valintamahdollisuudet harvassa vapaan tahdon kanssa. :D

    • yksi tuskastunut

      Mistä näitä pellejä riittää?

    • Ahdasta tulee

      Miljardi hindua ja puolitoista miljardia muslimia sekä ainakin puoli miljardia buddhalaista ovat kaikki matkalla helvettiin. Puhumattakaan nyt shintolaisista ja taolaisista ja kungfutselaisista ja uskonnottomista ja/tai ateisteista.

      Maailmassa nykyään elävistä 7:stä miljardista ihmisestä 5 miljardia vähät välittää jostain kristinuskosta. Joten todella ahdasta tulee siellä helvetissä. Ja niistä kristityistäkin ainakin 90% on väärin uskovia tai nimellisiä tapakristityjä.

      Joten 95% ihmiskunnasta joutuu sinne helvettiin. Kaikkivaltias siis häviää taistelun sieluista 10 - 1 itse luomalleen paholaiselle. Aika heikko suoritus kaikkivaltiaalta, hävitä noin säälittävän surkeasti omalle luomukselleen.

    • Uskovat selittää, että Jeesus on rakkaus ja muuta shaibaa.
      Kuitenkin raamatun jumalan viesti on tämä:

      "Rakasta ja Palvo Minua tai Minä Tapan sinut ja sen jälkeen Minä kidutan sinua Ikuisesti!"

      Hel'vetti-opin sisältävä kristinusko onkin vastenmielisin kuviteltavissa oleva uskonto. Vastenmielisempiä tuskin löytyy, mutta yhtä vastenmielisiä varmasti.

      Reipas sata vuotta sitten julkiset hirttämiset oli yleistä kansanhuvia. Biologisesti olemme edelleen samanlaisia eli tappaminen ei siihen tottunutta juurikaan hetkauta. Tämä ihmisen sisäinen valmius julmiinkin asioihin on siksi se ilmeinen selitys sille, että noinkin perverssillä opilla, kuin kriristinuskolla, on yhä kannattajansa.
      Kristityn silmissä kaikki muut ympärillä ovat menossa hirttolavan kautta kidutettavaksi ja silti ne ovat tyynen rauhallisia. Aloittajan tapaan käyvät antamassa pakollisen muistutuksen ja jatkavat tyytyväisenä elämäänsä kiitellen Jeesusta kaikesta siitä pahasta jota ei tänäänkään tapahtunut.

      Ihminen on taikauskoinen ja itsekäs paskiainen, melkein raamatun jumalan kuva.

      Lopuksi vielä ateistin iltarukous:
      Kiitos jeesus, että et ole olemassa.
      Amen

    • Umppu1

      These are not the atheists you are looking for.

      Mene, mörkö, tiehesi.

    • Olin niissä isäni ekumeenisissa hautajaisissa vasta. Lihakeitto oli hyvää.

    • mee pukki taivaaseen

      "Taivas vai kadotus?"

      Se sinun kadotuksesi on sikäli huono paikka, että se on Jumalan tapaan aivan kadoksissa. Sellaiseen paikkaan ei voi yksinkertaisesti mitenkään mennä saati joutua.

      Taivas löytyi osoitehaualla täältä: http://www.fonecta.fi/kartat/Pukki-Matin taivas (Kohouma), 69100 Kannus

      Olet siis menossa sinne :O

    • ilkiön siskon koira

      Entä voiko uskosta osallinen valita kadotuksen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      63
      3204
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2437
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      2150
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1790
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      84
      1397
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe