Aku Ankassa profetia Ukrainan tilanteesta..

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288663763956.html?pos=ok-nln

Millilleen, piirulleen ja timantintarkasti toteutunut ennaltatieto!
16189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Aku Ankka on paljon luotettavampi ennakkotietojen antaja kuin Simpsonit ja South Park!

Äänestä
  • ja erityisesti tämä palsta!

    Äänestä

Ei tuo huono ole, jos verrataan erääseen maan suosituimpiin ja yliprofeetta Pihon aidoksi vahvistamiin profetioihin, eli tähän kuuluisaan maalisuikaleprofetiaan.

Äänestä
  • Myös minun pesuhuoneen seinästä irtosi maalia ja ilmiselvästi siinä on nähtävissä ihminen ikään kuin vauhdittomaan pituushyppyyn valmistautuneena, eli jalat koukussa ja kädet takana heilahtamaan eteen. Toinen kuva ei myöskään tarvitse tulkintoja sillä se on täsmälleen Utahin osavaltion muotoinen.
    Näillä on varmaankin erityisen suuri profeetallinen viesti, sillä millään muotoa ei ikinä vahingossa voi tuollaista tapahtua vaan Herra on irroittanut maalia seinästä ilmoittaakseen jotain jonka vain profeetat voi tulkita!

    Äänestä

Tiedätkö, että pakkomielteesi on hoidettavissa? Pakkomielle Piho ja maalisuikaleet.
Luuletko, että on hauskaa katsella sairasta ihmistä kirjoituksineen.

Äänestä
  • Perikristillistä puhetta :)

    Äänestä

"Pakkomielle Piho ja maalisuikaleet.
Luuletko, että on hauskaa katsella sairasta ihmistä kirjoituksineen".

Pakkomielle Piho.

No eihän se tietysti ole hauskaa lukea vuodesta toiseen "Pakkomielle Pihon" povauksia Venäjän hyökkäyksistä, maalisuikaleista kaikesta muusta mahdollisesta hourinnasta.

Äänestä
  • Kuka sinut pakotti??

    Äänestä

  • täh? kirjoitti:

    Kuka sinut pakotti??

    Se uusi Puolue!

    Äänestä

Tässä profetiassa on erityisen hienoa, että voidaan todistaa milloin profetia on tehty.

http://www.iltalehti.fi/fiidifi/2014031118113281_fd.shtml

"Tämä napsahti tarkoituksetta, toteaa lehden päätoimittaja Aki Hyyppä naurahtaen.
Hän kertoo, että kansikuva on piirretty jo vuonna 2008 ja tilattu lehteen viime marraskuussa. Kirjapainoon se on mennyt jo lähes kuukausi sitten, kun Ukrainassa oli vasta mielenosoituksia, eikä Venäjä ollut sotkeutunut asioihin."

Äänestä
  • Aku Ankka-lehteä seuraamalla pysyy tilanteiden tasalla, sillä se on osoittautunut jo useita kertoja parhaimmaksi profetiatiedotteeksi.

    Äänestä

Mitäs jos ihan eläisitte reaalissa ja ajattelisitte järjellä. Hengelliset on hengellisiä mutta ihmisen mielipiteet ei .Loppuunasti on sotia . Nythän tehtävä on ilosanoma ja heikoista huolehtiminen , paasto johon jeesus mielistyy ... Käyt katsomassa orpoja ja leskiä, jaat omastasi, autat ja teet hyvää. Kutimet käteen villasukkaa työttömien pennuille, hanki lampaita ja ala ruokkia köyhiä ,korjaa jonkun auto, anna lounas seteleitä armeijan pojille, anna mökkisi orpolapsille, maksa jonkun vuokra tai vie jollekin ruokaa. Anna ylimääräinen talosi asunnottomille ,lahjoita vaippoja vanhusten sairaalaan. Paavali jo varoitti vajoomasta näkyihinsä ja käski tutkia kaikki. Emme elä niiden mukaan vaan autamme tänään. Moni rikollinen olisi jo kääntynyt jos joku viitsisi kertoa hyvää uutista sovituksesta ristillä. Se on täytetty. Pysymme vapaana maana . Se on jeesuksen tahto . Uuden liiton armossa ja jakelemme uusia testamentteja. Jos tunnet työttömän , osta sen lapsille kengät ja sukat ,anna maitoa ja voita,sokeria,pullaa, älä jää sekoileen tänne ,tee hyviä tekoja niitä vaaditaan taivaassa. Peitot maksaa kympin, anna köyhille peittoja. Mee hinku kotiin ei varastamaan vaan antamaan jotain ,anna kattila tai pyyhe. Usko ilman tekooja on kuollut.

Äänestä

Joko se Aku Ankkakin on sotkettu maailman suurvaltojen politiikkaan?

Muistan, kun joskus 60-luvulla veljeni kanssa luimme Aku Ankkaa, niin hän sanoi, että kun Aku Ankkaa lukee, niin pysyy erossa suurvaltojen maailmanpolitiikasta.

Jospa tuo Akukin on ruvennut "profetoimaan". Huutavathan ne joskus kivetkin!

Äänestä

Aku-raukan kohtalona on ilman omaa(kin) syyttään joutua sekoitetuksi milloin minkinlaiseen katastrofiin, niin miksipä suurvaltapolitiikka tekisi siitä poikkeuksen!

Äänestä

On Aku Ankan halventamista, kirjoittaa siitä näillä hörhöjen sivuilla. Täällä ei koskaan, profetiat ole pitäneet paikkaansa.

Äänestä
  • sitähän se kyllä on..halventamista, mutta Aku ankan kohtalo nyt vaan on sellainen..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..jo vuosia sitten: kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288663763956.html?pos=ok-nln

Millilleen, piirulleen ja timantintarkasti toteutunut ennaltatieto!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu