YLE suojatyöpaikka

ompas väkeä

20

301

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi FEM kanava?

      Surujen oma ankkalammikko

    • p illunpäre

      SDPn jäsenkirjalla pääsee heti YLElle töihin!

      • 3Timo

        Ei tartte ku näyttää työpaikkahaastattelussa lappua: OLEN HOMO! Niin töihin pääsee vaikka ois kuuromykkä kirjoitus- ja lukutaidoton! :/


      • karl.m

        Sinä et taida tietääkään, että YLE on Persujen, Keskustan ja Kokoomuksen oma hiekkalaatikko.
        Viimeinen vasemmistolainen toimittaja sai kenkää kun arvosteli julkisesti aikoinaan pääministeri Jyrki Kataista.


      • tupauunoko
        karl.m kirjoitti:

        Sinä et taida tietääkään, että YLE on Persujen, Keskustan ja Kokoomuksen oma hiekkalaatikko.
        Viimeinen vasemmistolainen toimittaja sai kenkää kun arvosteli julkisesti aikoinaan pääministeri Jyrki Kataista.

        Kyllä se melkoinen vihreiden ja demareiden hiekkalaatikko on edelleen, valitettavasti se näkyy hyvin yksipuolisena uutisointina.


    • anargysty

      Vastustan valtion väkivaltaa jolla se rosvoaa ihmisten rahoja verotusten muodossa.
      Siksi näen Ylen pahana. Toinen kahdesta suuresta ihmisten aivopesusysteemistä jota valtio harjoittaa toinen on koulu.

      • gfhgjhjk

        Totta!


      • ValtioSyrjiiOpettamalla

        Joo, minuakin vituttaa että olen oppinut lukemaan ja kirjoittamaan...


    • asdkfjölasjdflkajdsf

      Sanoman kaikki irtisanotut homot on palkattu nyt Ylelle.

      • yksi liikaa

      • 3Timo
        yksi liikaa kirjoitti:

        http://www.hs.fi/talous/a1305609194068

        Sanoma irtisanoi 69, Yle palkkasi 70. Kuka se yksi homo on?

        Se on varmaan se KIINTIÖhomo, joka niitten on pakko palkata joka kuussa?


    • haistakaa vittu

      Yle on suomenhurrien suojatyöpaikka.RKP jakanut veronkiertosäätiöistään ylen joht.Kiviselle runsaat korruptiokorvaukset ruotsinkielisten ohjelmien lisäämiseksi.Unelma ruotsista,Leila leipoo ruotsissa norjaa ristiin rastiin,Tanskan rannikolla Ruotsin täydelliset naiset näyttää per'seensä,Tanskalainen maajussi,arvostele mun illallinen ruotsissa,.,hyi hel'vetti mitä haistapas'kan ohjelmia nykyään tulee.

      • iso d

        tanskalainen maajussi on kyllä yksi parhaita ohjelmia telkkarissa.

        eikä se ole ruotsinkielinen.


      • tupauunoko
        iso d kirjoitti:

        tanskalainen maajussi on kyllä yksi parhaita ohjelmia telkkarissa.

        eikä se ole ruotsinkielinen.

        jep.


    • Totta kai Vero-YLE:n pitää paisua. Muutenhan joku maailmalla leviävä homotus-, mamutus- tai muhamettilaistrendiuutuus saattaisi jäädä suomalaisilta kokematta.

      • BurkhaPippi

        Lisäisin tuohon femakko- ja ilmasto-oppiuutuudet.


      • gjlhkjgfk
        BurkhaPippi kirjoitti:

        Lisäisin tuohon femakko- ja ilmasto-oppiuutuudet.

        Emmekä tietäisi, että sotaa ollaan lietsomassa. Emme tietäisi, että työttömyys on työttömien omaa syytä. Emme tietäisi, että EU:n lypsylehmä onkin yhä itsenäinen, emmekä sitä, että isänmaallisuus on fasismia. Emme tietäisi, että poikia ja tyttöjä ei ole. Emme tietäisi, että USA:an vaaleilla valittu presidentti onkin väärä valinta. Emme tietäisi, että maaseudulla asujat elävät helsinkiläisten kukkaroilla. Emme tietäisi, että kristinuskon pitää hyväksyä kaikki hindulaisuudesta Rooman kirkon oppeihin asti. Emme tietäisi, että meidän maamme kuuluu koko maailmalle, paitsi suomalaisille. Ilman ylenantoa olisimme todella kirkkaasti pihalla.


    • Ylenouhau

      Vitsi mitä pelleilyä tuo ylen touhu kun porsastelevat verorahoilla, tuntuu olevan töitä kun mtv:ltä tulee toimittajia ja juontajapakolaisia pilvin pimein ylelle.

    • karl.m

      Aloittaja ei taida tietääkään, että YLE on Persujen, Keskustan ja Kokoomuksen oma hiekkalaatikko.
      Viimeinen vasemmistolainen toimittaja sai kenkää kun arvosteli julkisesti aikoinaan pääministeri Jyrki Kataista.

      • tupauunoko

        toistat itseäsi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      50
      4157
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      67
      3817
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      70
      3338
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      96
      3250
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      95
      2243
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2158
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      2019
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      36
      2009
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      38
      1989
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1894
    Aihe