Ilkka Kanerva yrittää harhauttaa suomalaiset NATOon

Uusi NATOharhautus

Kokoomuspoliitikot ovat tosihysteerisiä NATO-kieroilussaan.

Kun presidentti Niinistö viime vuonna tyrmäsi Suomen ja Ruotsin sotilasliiton, hän tiesi silloin, että USA ja NATO eivät voisi hyväksyä kilpailevaa sotilasliittoa eikä sotilasliittoa voisi liittää NATOon.

Nyt kansanedustaja Kanerva yrittää uudestaan ja päivitetyklä juonella:

Suomi ja Ruotsi solmisivat keskenään sotilasliiton valtiosopimuksena, jolloin Ruotsi-Suomi voitaisiin liittää NATOon eikä kansalta tarvitsisi kysyä mitään. USA ja NATOkaan eivät suhtautuisi kielteisesti Ruotsin ja Suomen valtiosopimukseen, koska molemmat ovat solmineet USAn kanssa ns. Turvallisuussopimuksen.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paksupää

      Kanerva on kova poika yrittämään.

    • Arto L

      Tietovuodoista paljastui todellakin että kokoomus jo 7 vuotta sitten lupasi viedä Suomen NATOon, jos pääsisivät valtaan. ( USAn suurlähettilään muistio)
      Äänestän kuitenkin edelleen kokoomusta, vaikka en kannata NATOa. En usko että yksikään Suomalainen puolue olisi niin itsetuhoinen, että veisi Suomen NATOon järjestämättä asiasta kansanäänestystä.Se olisi itsemurha puolueelle ja voisi käydä jopa kyseisen henkilön oman hengen päälle.

      Suomalaiset eivät tule ikinä äänestämään NATOon liittymisen puolesta. Me haluamme olla itsenäisiä, emmekä rinnasta itseämme Turkkilaisiin, Pakistanilaisiin tai Kreikkalaisiin jotka ovat NATOn rajavaltioita. NATOn ydinvaltioksi emme ikinä pääse. Ehdotus NATOsta kuulostaa suomalaisen korvaan kuin ehdotus liittyä Venäjään. Ei minun elinaikanani !

      NATO huokuttaa poliitikkoja koska siellä on hyväpalkkaisia duuneja. NATOn pääsihteeri on entinen Tanskan pääministeri. Ei sotilas vaan poliitikko joka ryvettyi lahjus skandaaleissa.

      Mutta vaikken usko Kokoomuksen vievän meitä NATOon, niin olen sikäli samaa mieltä avaajan kanssa, että alan saada tarpeekseni NATOn jatkuvasta lobbaamisesta. Tämä maa on menossa pain helvettiä, ja Kokoomus on johdossa. Voisitte ruveta tekemään niitä töitä miksi Teidät on sinne äänestetty ja vihdoin ajaa SUOMEN etuja ja asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe