Mahtaisivatko huolia vielä Suomen Venäjän osaksi. EU on pilannut mahdollisuudet. Poliitikot miettivät vain kuka saa homostella ja missä, sekä mistä saadaan lisää mamuja ja velkaa.
Nykyään on häpeä olla suomalainen.
Nykyään on häpeä olla suomalainen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Krimilläkin valkenee ensi viikolla se karu arki ja todellisuus, kun Venäjään liittymisen jälkeen siellä otetaan rupla käyttöön. Ruplan arvo on pudonnut jo 20% ja jatkaa putoamistaan. Leipä ja maito maksaa ensi viikosta alkaen 20% enemmän kuin nyt. Paikalliset huomaavat vetäneensä sen lyhyemmän tikun tässä tapauksessa! Äänestyksen tuloshan on jo päätetty ja media valjastettu pelotteleman loputkin äänestämään liittymisen puolesta. Toisin sanoen, Venäjä siis kaappaa laukaustakaan ampumatta palan naapurimaastaan, paikallisten äänestäjien tehden varsinaisen liittämistyön!
Ruplan arvo ei vaikuta mitenkään leivänhintaan, koska venäjä on omavarainen maa. Tuontitavaroihin toki vaikuttaa.
Ruplan arvo vaikuttaa kaiken hintaan ja Krimiläiset joutuvat maksamaan kassalla erotuksen omasta pussistaan.
Halvempaa se on silti kuin Suomessä, jossa leivästä on puolet veroa, homopummien elättämistä varten.
Ukrainalaisten tulotaso on sen verran alhainen että jo muutamankin prosentin nousu alkaa melkoisesti haittamaan tavallisen kansan elämää.
kannatetaan,,,,....
Ei pitäisi! :/
Mutta pitäisi liittyä takaisin Suomeen! :/
Juu, eiköhän Putte-possu sinutkin huoli kansalaiseksi, jos fyrkkaa on riittävästi.
Taidat kuitenkin olla persaukinen pashanjauhaja, joten turha toivo! Tsuhna kelpaa Putte-possulle vain rahojen kanssa.
Ei kyllä huoli ainakaan osaa Suomesta, koska sen verran homomielisiä täällä. Venäjähän ei homoutta suosi eikä anna adoptio-oikeuksia näille, jotenka ainakaan eteläistä osaa ei ota. Jokunen paikka pohjoisessakin oli homomielinen. Oliko Kolari, vaiko mikä?
Ehkä olisi parasta Suomen palata Äiti-Venäjän syliin.
Siellä meillä oli historiamme parhaat olot aikoinaan.
Näin on närehet.
Venäjän hoivissa suurvallan armeija huolehtisi myös Karjalan Suomen oblastista. Sadat taistelukoneet olisivat valmiina Alakurtissa puolustamassa Suomen alueen koskemattomuutta. Atomiohjukset suojelisivat kaukaiseltakin viholliselta. Joitakin atomiohjusiiloja voisi Rosatom tehdä vaikkapa Pyhäjoelle.
Silloin sodanlietsoja imperialistismonopolikapitalistista Amerikkaa ja sen uuskolonialistisia fasistissiionistisnatsistisia kätyreitä olisi vastassa teräksinen rauhannyrkki.
Sirppi ja vasara ne taivahalla loistaa, paska haisee ja balalaikka soi, hei!
Lapintie on ryssänmielinen!