http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Puoluekaveri-Hakkaraisen-kuvakohusta-Kikkelit-polkylle-ja-paa-poikki/1035847
Oinonen on erityisen suuttunut asiasta. Kikkeli on nyt laitettava pölkylle ja pistettävä poikki!
Tuliko Teuvolle tupen rapinat?
Oinonen on erityisen suuttunut asiasta. Kikkeli on nyt laitettava pölkylle ja pistettävä poikki!
Tuliko Teuvolle tupen rapinat?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Voi sentään, eduskunnan kuuluisimmalla poikaparilla alkoi nyt mykkäkoulu, Oinonen joutuu sitten tyydyttämään hauvelilla.
Suomen Kansallistietäjä Raakkuna on esittänyt useamman vuoden ajan Teuvo Hakkaraisen poistamista Perussuomalaisten Kansanedustajan tehtävistä.
http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Nain-Katainen-ja-kumppanit-kommentoivat-Hakkaraisen-kikkelikohua/1035845
Suomen Kansallistietäjä Raakkunan esitykset olisi syytä ottaa vakavasti, vaikka olenkin ainoastaan kommentoijana koneeni ääressä, ekän koskaan tule istumaan Perusuomalaisten palavereissa.
Teuvo Hakkaraisen poistaminen Perussuomalaisten Kansanedustajan tehtävistä on mahdotonta. Kansanvalitsemaa kansanedustajaa ei voi erottaa. Hänet voi erottaa Perussuomalaisten eduskuntaryhmästä kuten James Hirvisaarenkin.
Hakkarainen on ammattinsa osaava sahatyömies, mutta ei missään tapauksessa Perusuomalaisten Kansanedustaja poliitikko.
HAKKARAINEN ON TOSISUOMALAINEN ...ja sanojensa mittainen tosimies..eikä mikään akateeminen valehtijapaska!
Aivan niin tietenkin Perussuomalaisia vastustava helsingin poliisi esittää puoltavan lausuntonsa Hakkaraisesta, koska se on vastustajien edun mukaista että Hakkarainen olisi edustajamme Eduskunnassa.
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/raakkuna1 Hakkarainen tid:3353?term_keywords=raakkuna1 Hakkarainen
http://www.youtube.com/watch?v=N9Tmeq-fCWc
Katainen kommentoisi omia asiakirjaväärennöksiään tai Kimmo Sasin tapausta jossa Sasi sai sairaskohtauksen auton ratissa ja tappoi sivullisen mutta ei menettänyt edes ajokorttiaan.
Kikkeli-persu
Pentti Oinonen on tuomittu kolmen kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen Nilsiän kihlakunnanoikeudessa vuonna 1989. Tuomio tuli törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenteen vaarantamisesta. Lisäksi Oinonen on tuomittu maksamaan ampuma-aserikoksesta kaksikymmentä päiväsakkoa vuonna 1992.
Saako sellaista nysää edes millään poikki? Jos sokerinpalalla houkuttelisi ensin esiin ja pinseteillä sais kiinni niin ehkä..?
Onkohan Eduskunnan muilla täysmulkuilla miestä näyttää omaa kikkeliään?
oinonen tietää mistä puhuu, on jo omansa laittanut pölkylle, olisi laittanut päänsä.
Enemmän olisi tarpeen vaikka kanervalle, kanervalta, wallinilta, vapaavuorelta... katkaistaisiin monissa maissa kädet.
Penaali Oinonen on pahoittanut mielensä kun on kokenut kiihoittumisen hetken puoluetoverin kikkeliä katsellessaan. Ilmeisesti Oinonen kuvitteli omaavansa yksin oikeuden Teukan munia ja on pahoittanut mielensä
Hienoa että meidän suomalaisten asiat on näiden asiantuntevien ja ehdottomien ammattilaisten kansanedustajien käsissä, näinä tulossa olevina kovina aikoina. Voimme nukkua yömme rauhassa kun tiedämme että He valvovat untamme ja etujamme.
Hakkarainen on oikein tyyppiesimerkki kansan suuresta enemmistöstä.
Ensin ryypätään ja sitten mokaillaan. Moni näkee hakkaraisessa oman peilikuvansa ja sekös saa sapen kiuhumaan!
Hallitus ja eduskunta on siirrettävä pois Suomesta, vaikkapa Afrikkaan, sirkukseksi. Finnish Fantasmo El Magico sirkus, johtajana Suuri Pelle bolshevikki Jyrki Käteinen.
tässä kuva Suomen kansan nykytilasta:
http://static.stara.fi/wp-content/uploads/2014/02/paavoarhinmaki24022014.jpg
Itepähän olette tuollasia kikkelin heiluttajia eduskuntaan äänestäneet. Sitä saa mitä tilaa.