niin äänestää demareita. He eivät sorru haihatteluun ja populismiin, vaan ovat pelastaneet tämän maan yhteistyötaidoillaan monet kerrat. Sota-aikana ja sen jälkeen. Demarit eivät soita suutaan, vaan ottavat mielellään vastuuta.
Jos haluaa olla järkevästi isänmaallinen
SDP-järkipuolue
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Näin on. PERUSSUOMALAISET OVAT juuri moderni sdp.
sdp juuttui virkoja metsästeleväksi valtionhoitapuolueeksi jonka
johdossa ovat eurokiimaiset.
Tohtori Jussi Halla-aho näyttää Mikael Jungnerille missä mennään
katso uusi video
http://uutiset.perussuomalaiset.fi/halla-aho-ja-jungner-suuressa-vaittelyillassa-video/
Venäjä on ilmoittanut varaavansa oikeuden ”suojella venäläisiä intressejä ja venäjän kielen puhujia” myös maan rajojen ulkopuolella. Suomeen on viimeisten kahdenkymmenen vuoden aikana muodostunut merkittäviä venäläisiä intressejä.
Siksi tohtori Jussi Halla-aho on tehnyt hallitukselle seuraavan kirjallisen kysymyksen
http://www.halla-aho.com/scripta/kirjallinen_kysymys_ukrainan_tapahtumiin_liittyen.html
Katsooko hallitus, että merkittävien venäläisten intressien muodostuminen Suomeen, yhdistettynä Venäjän ulkopoliittiseen doktriiniin, Suomen sotilaalliseen liittoutumattomuuteen, kansallisen puolustuskyvyn heikentymiseen ja Suomen venäläisväestön kohtelua koskevaan propagandaan venäläisessä mediassa, luo näköpiirissä olevassa tulevaisuudessa uhkakuvia ja antaa aihetta harkita esimerkiksi ulkomaalaisten kiinteistökauppoja koskevaa lainsäädäntöä, Suomen turvallisuuspoliittisia ratkaisuja tai puolustusvoimien rahoitusta uudelleen?
Persut ovat niin kaukana SDP:stä kuin itä on lännestä. Kun vielä saadaan Rinne puheenjohtajaksi niin hyvä tulee. Ei ihme, että Iivisniemen pystyyn nostetun sian puntit tutisevat ja hän yrittää nyt kovasti makeilla Urpilaiselle.
Jatko aloitukseen, isänmaalliset ihmiset haluaa eroon EU:sta
ja eurosta,ja samalla pois muiden maiden alistussuhteesta.
Kaikki muu on suomen kansan tuhoksi suunniteltu,
dem, etukenossa,Lipposen tuhotyötä seuraten.
http://ipu.fi/tietoja-2/