Eräs palstan johtavista homoasiantuntijoista on painottanut, että homojen tulee välttää julkisia saniteetti-, majoitus- ym. tiloja, koska heidän seksuaalinen suuntautuneisuutensa on se mikä on. Asia on kuitenkin paljon monitahoisempi. Homothan liikkuvat kenenkään estämättä kaupoissa, busseissa, kirjastoissa, niin, missä vain, ja kun otetaan huomioon että heidän seksuaalinen suuntautuneisuutensa on se mikä on, niin on selvää että asiaan liittyy paljon ongelmia.
Vielä suurempi ongelma liittyy homojen työntekoon, koska heidän seksuaalinen suuntautuneisuutensa on se mikä on. Tästä voi seurata vaikka mitä. Nyt kehotankin palstan homoasiantuntijoita kertoman, perusteiden kera, mitkä ammatit pitäisi homoilta kieltää ja miten heidän liikkumistaan olisi rajoitettava.
Vielä suurempi ongelma liittyy homojen työntekoon, koska heidän seksuaalinen suuntautuneisuutensa on se mikä on. Tästä voi seurata vaikka mitä. Nyt kehotankin palstan homoasiantuntijoita kertoman, perusteiden kera, mitkä ammatit pitäisi homoilta kieltää ja miten heidän liikkumistaan olisi rajoitettava.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olisi myös hyvä aloittaa keskustelu siitä, minkälaista vaatteisiin ommeltavaa rintamerkkiä homot velvoitettaisiin kantamaan, jotta me heterot osaisimme varoa heitä ja tarpeen vaatiessa vaihtaa jalkakäytävää kadun toiselle puolelle ajoissa.
Palstan piirustustaitoisille homoasiantuntijoille tästä voitaisiin kaiketi järjestää jopa pikku kilpailu!
Suosittelen perinteistä ja tunnistettavaa Vaaleanpunaista Kolmiota.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pink_triangle
Joku amerikkalainen asioihin perehtynyt pastori tiesi suurin piirtein tuon perusteella että Tiivi-Taavi on homo. Avoimeksi jäi mistä Teletappien kohderyhmä tietää, että kretuliini kolmio on homojen tunnus ja että homoja pitää pelätä.
Sinänsä jännä, että homojen merkki keskitysleireillä oli vaaleanpunainen kolmio, kun taas violetti kolmio oli Jehovan Todistajien merkkinä.
http://en.wikipedia.org/wiki/Purple_triangle
Tiivi-Taavi olisi siis sittenkin Jehovan Todistaja, mikä selittää sen jatkuvan asioiden toistamisen ja jankkaamisen.
Mietin pitkään että olen nähnyt tuon Pink Triangle -nimen jossain ihan muussa yhteydessä ja tässähän se. Hinttareille on tehty omia skraittoja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pink_Triangle_(audio_manufacturer)
Teletapit muuten ovat avaruusolentoja: antenni päälaella ja rinnassa kuvaruutu, joka on tietysti tarkoitettu viestimiseen niiden kanssa jotka eivät kommunikoi ääntä käyttäen. Tarkoituksena on IHAN varmasti totuttaa lapsosia siihen että alienit tulevat ihan just kohta melkein heti ja tekevät maailmasta paremman paikan. :-D Kumma ettei Rauni-Leena Luukanen-Kilde ole tätä huomannut.
"After the camps were liberated at the end of the Second World War, many of the pink triangle prisoners were often simply re-imprisoned by the Allied-established Federal Republic of Germany. An openly gay man named Heinz Dörmer, for instance, served 20 years total, first in a Nazi concentration camp and then in the jails of the new Republic. In fact, the Nazi amendments to Paragraph 175, which turned homosexuality from a minor offense into a felony, remained intact in both East and West Germany after the war for a further 24 years. "
On tuo kyllä järkyttävää.
5. Moos. 23:1 "Älköön kukaan, joka on kuohittu musertamalla tai leikkaamalla, pääskö Herran seurakuntaan."
Voisimme myös palata siihen miksi ikuinen, ärettömän viisas jumalaolento mietti paimentolaismiehen jalkoväliä? Ja miksi tätä jumalaolentoa niin vaivasi palliton paimentolaismies? millainen jumala joka on itse rakkaus, hylkii pallitonta miestä?
Yhdysvalloissahan käytiin vakavasti keskustelua siitä, että eri ammattiryhmiin kuuluvilla uskovilla tulisi uskontonsa nojalla (uskonnollisen vakaumuksen) olla oikeus kieltätyä homojen palvelusta. Näihin ammattiryhmiin olisi laskettu mm. julkisen puolen ammatteja, kuten palomiehet ja sairaanhoitajat ja lääkärit. Tästä tehtiin lakialoite, joka kuitenkin vedettiin pois lakialoitteen suuresta vastustuksesta johtuen. Mutta se, että joku lähtee ihan tosissaan ajamaan tällaisia lakeja kertoo paljon kyseisen ihmisen ajatusmaailmasta.
Eli uskovat sairaanhoitajat ja lääkärit kieltäytyisivät vakaumuksensa perusteella hoitamasta sairaita homoja ja lesboja?
Voikohan kristinuskon ydinsanomaa enää tuon paremmin kiteyttää?
Voinko minä vakaumukseni perusteella kieltäytyä hoitamasta tai auttamasta millään tavalla ketään kristittyä? Tekisi mieli laittaa lappu tiskille tai rintanappi, jossa lukisi että en palvele ihmisten törkeää sortamista ja tulenpalavaa vihaa levittäviä kristittyjä, jotka eivät piittaa muiden ihmisoikeuksista pätkääkään.
Rukoilkaa te sitä jumalaanne, minä en tuollaisia ihmisyyden irvikuvia ja maailman vastenmielisimpiä kusipäitä palvele.
Lääkärit vetoavat usein Hippokrateen valaan jos tulee puhetta armokuolemasta. Kummasti se hippokrateen vala unohtuu heti kun tulee puhe homoista ja lesboista. Näitä epäihmisiä tai ali-ihmisiä ei tarvitsekaan kohdella hippokrateen valan mukaisesti, vaan heidät saa jättää hoitamatta kärsimään ja kuolemaan, koska ovat syntisiä saastoja.
Kyllä on kaunista tuo kristinusko. Tappaa ei saa, paitsi homoja.
Kyllä minä tiedän tapauksen missä tiukkasävyinen hihhuli on sitä mieltä että Abortti on murha paitsi jos sikiö on homo.
Mutta eikös tiukkapipouskovaisuuspiireissä ajatellakaan että homous on homon oma ilkeämielinen valinta?
Osa ihmisistä nyt vaan ajattelee niin, että se heidän oma tapansa olla, elää ja ajatella on se ainoa oikea tapa ja ne muut tavat on niitä vääriä tapoja.
Monesti he ovat vielä erittäin varmoja omasta oikeassa olemisestaan ja heillä onkin aina selvä mielipide olipa kyse mistä tahansa.
Tuon ihmisryhmät varmimmat ja usein äänekkäimmät vesselit ratkaisisi kaikki asiat arvatenkin hyvin ronsilla tavalla ja jos he pääsisivät vallankahvaan kiinni olisi meno täällä maan päällä kohta kuin apinoiden planeetalla.
Mitä se valitettavasti aina välillä muistuttaakin.