Mitä tapahtuu, jos kone käy 13500 km korkeudessa hetkelllisesti? Jos lentäjillä happinaamarit, mitä tapahtuu matkustajille, lähteekö taju. Tuo korkeus oli reilusti yli kaapatun koneen turvallisen lentokorkeuden.
Kaapattu kone kävi 13500 km korkeudessa
Onko tietäjiä?
55485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Kaapatun koneen lentäjän ja Perämiehen koteihin tehty kotietsinnät.. Nimet vaikuttivat ähläm1en nimiltä.
Kirjoituksessa lienee mittavirhe. Jos kone olisi 13500 km korkeudessa, sitä sanottaisiin satelliitiksi. Ja toiselle älypäälle tiedoksi, että sekä kapteenin että perämiehen nimet ovat ihan tavallisia malaijinimiä. Ei liene yllätys että malesialaisessa lentokoneessa on malesialainen miehistö?
tavallisia nimiä! Ja Malesian pääsukonto on islam! Eli nimet sitä myöden!
Mutta aloittajan happinaamariasiaan ei saatu asiallista vastausta. Onko tuo korkeus edes mahdollista koneelle?
Ei ole mahdollinen!
On mahdollinen. Normaali lentokoneen lentokorkeus on säätä riippuen 10,000 - 14,000 km. Kone on lentänyt normaalissa lentokorkeudessa.
Olet oikea insinöörien insinööri (perussuomalainen ins?????). Tiedätkö mitä eroa on metrissä ja kilometrissä?
13500 m (metriä, ei kilometriä) on normaali lentokorkeus, yläkanttiin kylläkin.
Minä en tiedä mitä eroa on miljoonassa ja miljardissa. Fantastista.
"Kaapatun koneen lentäjän ja Perämiehen koteihin tehty kotietsinnät.. Nimet vaikuttivat ähläm1en nimiltä. "
Nyt karkaa jo rasisteilta jopo käsistä,mitä typerimmät miesbimbot palstalla änkyttelee.
Kyllä se kone kävi 44 000 metrissä koska se halusi tehdä korkeusennätyksen ja rikkoa äänivallin alastullessaan.
Mitä tulee lentäjiin, he antoivat koneen mennä menojaan, hyppäsivät alas laskuvarjoilla ja istuvat parhaillaan Las Vegasin yökerhoissa sikareita poltellen ja naisia vikitellen.
Hyvin ilmeistä että tekivät hyvän tilin - tarina ei kerro mikä oli sopimuksen runko.
Kone kävi lehtien mukaan hetkellisesti 13500 lkm korkeudessa, josta laskeutui pikaisesti 6000 Km korkeuteen.
http://yle.fi/uutiset/malesian_poliisi_teki_kotietsinnan_kadonneen_lentokoneen_peramiehen_asuntoon/7139220
Lentäjät Zaharie Ahmad Shahin ja Fariq Abdul Hamid. Ahmed ja Abdul lienee päättäneet tehdä historiaa.
Voisiko noin korkealla lentämällä tappaa matkustajat?
Nyt rupeaa jo rasisti-idiootiine typeryydet ylittämään kaikki rajat!
Kaapattu kone lenti alhaalla koska tutka ei paikallista.Voipi olla pohjois-koreassa
maalattavana ,väki tapettu .Koska mitään ei kuulu .Pohjois-Korea kuuluu sarjaa
ei mitään lakeja.Hylky havaintoja ei löydy mistään .Kone on ryöstetty..Voipi ollapeitto tarina Ukrainan riisin pinnallisuuden takia.Muslimit on homman takana luultavasti.
Saivat rahaa tavoitteen toteuttamiseen.Maailma on rosvojen käsissä .
Airbus voi lentää 13100 km korkeudessa, mutta tämä kaapattu konemalli ei.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380
Uutta tietoa, Abdul kaapannut koneen:
http://www.theepochtimes.com/n3/561154-fariq-abdul-hamid-missing-malaysia-airlines-flight-co-pilot-may-have-hijacked-plane-chinese-blog/
Tässä kuva mahdollisesta kaapparista.
http://metro.co.uk/2014/03/12/missing-malaysia-airlines-jet-mh370-pilot-fariq-abdul-hamid-entertained-women-in-cockpit-in-2011-flight-4539262/
Tuon mukaan on mahdollista että ohjaamossa oli villit orgiat käynnissä. Hyvän näköisiä misuja ollut ohjaamossa ennenkin.
Lisää kuvia naisista ja lentäjästä:
https://www.google.fi/search?q=Fariq Abdul Hamid&espv=210&es_sm=91&tbm=isch&imgil=5D1OmEIvAKPpKM:;https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTQsZswFHmh9Gt0QxpkiU5wqoyrf-OFKqX9blgRCA1XSJ1GuZO7;396;364;1-QADG-Bpw8eZM;http%3A%2F%2Fwww.theepochtimes.com%2Fn3%2F555515-zaharie-ahmad-shah-fariq-abdul-hamid-pilots-on-missing-mh370-flight-who-are-they%2F&source=iu&usg=__ob13I4L5uWQCmQcVZWf1fXQ1mD8=&sa=X&ei=dUolU7W9MOiGywPy2oKwAg&ved=0CFQQ9QEwBg#facrc=_&imgdii=_&imgrc=8rGHVt9Ns0MY6M:;vcE6Xm9C2rgzZM;http://resources1.news.com.au/images/2014/03/11/1226851/873565-943b5708-a8f7-11e3-9a89-1de6a43f024e.jpg;http://www.news.com.au/travel/travel-updates/mh370-mystery-investigation-shifts-focus-to-thailand-crime-gangs-as-debris-discarded-as-evidence/story-fnizu68q-1226850965067;650;488
No mutta lentäjäthän ovat tunnetusti kovia naistenmiehiä . Naisiahan aina kiinnostaa itse lentäjä , ei suinkaa palkkakuitti .
Hahaaaaa pöljä.
'Airbus voi lentää 13100 km korkeudessa'
hohhohhooo, ei pitäis sekottaa kilometrejä ja metrejä.
siinä vähän faktaa että nuo maksimit ovat METREJÄ eikä KILOMETREJÄ
eli oikeat lentokorkeudet ovat tuolla 10-13 km haarukassa eikä 10 000-13 000 km niinkuin täällä diplomi-ingenjöörit kertoilevat
Terroristit ovat kunnostaneet jollain autiolla saarella olevan vanhan sotilaskentän ja lentäneet sinne. Kone täytetään räjähdysaineilla ja kone nousee ilmaan, itsemurhamiehistö lentää sen päin ydinvoimalaa. Ydinvoimala kestäisi kyllä lentokoneen törmäyksen mutta räjähdysaineet on sillekin liikaa. Jälki on rumaa ja ruumiita tulee paljon, mutta sehän on terroristien tavoite.
Tuollaisen teorian kehittelin jo viikko sitten kun ei ollut vielä mitään epäilyjä kaappauksesta. Saas nähdä kuinka oikeaan osuin.
Toistaiseksi en tiedä mitään varmaa yksityiskohtaa, joka sotisi tuota hyptoteesia vastaan. Toki on paljon muitakin hypoteeseja, joita vielä jää jäljelle.
Laskuista on kuitenkin pois mm. se, että kone olisi räjähtänyt jossain Malesian lähistöllä, koska siitä on pitempään tutkajälkeä.
”Terroristit ovat kunnostaneet jollain autiolla saarella olevan vanhan sotilaskentän ja lentäneet sinne. Kone täytetään räjähdysaineilla ja kone nousee ilmaan, itsemurhamiehistö lentää sen päin ydinvoimalaa. Ydinvoimala kestäisi kyllä lentokoneen törmäyksen mutta räjähdysaineet on sillekin liikaa. Jälki on rumaa ja ruumiita tulee paljon, mutta sehän on terroristien tavoite.
Tuollaisen teorian kehittelin jo viikko sitten kun ei ollut vielä mitään epäilyjä kaappauksesta. Saas nähdä kuinka oikeaan osuin. ”
Jatketaanpa hieman arvaustasi kysymyksellä missähän siellä päin on ydinlaitoksia ja kenellähän on tarvetta saada ne tuhottua? Nämä tahot ovat jopa YK:ssa esittäneet halunsa julkisesti!
Nosdredamus
olet katsonut liikaa elokuvia.
Sinänsä mielenkiintoinen ajatus, että saisikin matkustajat eliminoitua lentämällä riittävän korkealla ja poistamalla turvajärjestelmät (happinaamarit) toiminnasta.
http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/ask_astro/answers/970603.html
Niin ei olisi kovin varma menetelmä, jos ei kone pysty lentämään pitempään tuolla 13 km korkeudessa.
Jos näin oli tehty, niin ei voi muuta sanoa kuin että kertakaikkiaan karmeaa.
Ainoa syy käydä noin korkealla on se, että terroristit sulkivat koneen paineistuksen ja antoivat hapen poistua koneesta, jolloin matkustajat kuolivat. Kuolema hapenpuutteeseen ohuessa ilmassa on kivuton, vastaa nukahtamista, mutta siitä ei enää herää.
Kone seisoo jossain lentokentällä terroristien hallussa.
Hei. olet yksinkertaisesti jälkeenjäänyt pässi! Mitäs jos vaikka ottaisit ensiksi jotain selvää lentokoneista ennenkuin rupeat yrittämää päteä.
Ei sitä kovin kauaa tarvitse olla ilman happea kun henki lähtee. Matkustajien kohtalo lienee tällä selvitetty, mutta missä on kone?
http://www.firstpost.com/world/live-india-puts-search-for-missing-malaysia-jet-on-hold-1424627.html
He also said that the Boeing 777 does not deploy the oxygen masks until it reaches an altitude of 13,500 feet. As it was a late night flight, the passengers would already have been sleeping and did not realise the oxygen deprivation.
Eivät ehkä tajunneet , kunnes oli jo liian myöhäistä.
Ja kai te apinat tiedätte että happinaamarit tulevat automaattisesti alas matkustajille ja sitä ei voi lentäjät estää.
ÄLÄ KOSKAAN ASTU ÄHLYJEN OPEROIMIIN LENTOKONEISIIN!
Olisi kyllä hyvä, että koneen ohjaajien nimet olisi tiedossa, kun matkaa varaa. Itse menisin koneisiin, joita lentäisi länsimaisen nimen omaava henkilö.
Sen jälkeen et voi lentää millään lentoyhtiöllä.
Eikä käynyt vaan 13500 metrin korkeudessa. 13 kilsaa korkeutta on vielä täysin saavutettavissa 777:lla, tosin siinä korkeudessa ei normaalisti lennetä koskaan.
Lensivät avaruuteen ja laskeutuivat kuuhun.
Lensivät avaruuteen ja laskeutuivat kuuhun.
ISS Avaruusasema on 400km korkeudessa.
Mikään Lentokone ei voi lentää 13 000km korkeudessa.
Ei edes 30km....
Sulla on väärää tietoa. ISS korkeus on 400000 KM eikä 400 KM koska siitä korkeudesta rysähtäisi tulla alas kahdessa sekunnissa. Lentokoneen lento-korkeus on tyypillisesti 12000 KM
1000 meriä on1 kilometri, 10 000 metriä on 10 km. 13 500 metriä 13,5 km. Siis niin korkealla että tuossa konemallissa lähtee taju matkustajilta.
Se että matkustajat tainnutettiin tai tapettiin hapettomuuteen selittäisi sen, että kukaan matkustajista ei yrittänyt soittaa läheisilleen.
Jos todellakin aiot olla noin typerä niin yrittäisit edes hävetä,
Kinkit on hurauttanu marssiin tupolevillä eikös se näy siellä sateliitillä
772 koneen maksimikorkeus on ~43000ft. Sen se kestää ja siihen se on hyväksytty.
Kone on ensiötukan mukaan käynyt 45000ftssä, mutta se ei välttämättä ole totta.
Kone ei välttämättä pysty menemään noin korkealle tuolla kuormalla, kun siinä oli vielä paljon polttoainetta.
Ensiötutkatkin välillä näyttää vähän epätarkasti, varsinkin kaukaa.
Olot sisällä on ihan samat kuin 43000 jalassakin, ellei runko vuoda. Kone on paineistettu.
Jos koneessa ei ilmat pysy sisällä, happinaamarit putoo ja siihen kyllä herää. :)
Jos koneesta on paineistus otettu pois tahallaan, niin taas putoo naamarit. Sitä ei käsittääkseni pysty estää mitenkään, vaan systeemi on niin erillinen.
Jos koneesta ilma loppuu ja naamareista loppuu ilma(mikä kestää noin 15min), niin sitten lähtee taju. Riippuen altistuksesta, taju saattaa palautua. Heikoimmat tietty voi kupsahtaa.
http://forum.snipershide.com/bear-pit/241408-any-777-pilots-here-can-cabin-pressure-shut-off-cockpit.html
On varmaa että armeijan ihmisillä on tuolla tietoa enemmänkin, onhan niillä satelliittivalvontaakin varmaan jatkuvasti on tarkkailussa tuo alue.
Eivät vaan helposti anna omia tietojaan, paljon paremmat järjestelmät mitä siviileillä on.
Harvinaisen huonot on tiedustelusatelliitit jos jumbo-jettiä ei näe :D
Jumbo Jet, Boeing 747
Super Jumbo, Airbus A380
Boeing 777, ei ole jumbo-jetti! :O :O :O
Ufoista ei saa puhua, mutta..
http://www.whoneedslight.net/page/484095582
Ilma tuossa korkeudessa on niin ohutta että moottorit sammuvat ja on mahdollista
liu´uttaa konetta alaspäin ilman työntövoimaa mutta siinä voi mennä siivet,koska
pudotessa vauhtii kiihtyy ja ilman tiheys kasvaa erittäin nopeasti joten ohjattavuus
tuolloin on mahdotonta.
Flight 370
25/3 2014
http://www.ashtarcommandcrew.net/profiles/blogs/st-germain-flight-370-leads-to-operation-truthout-which-leads-to