Venäjällä kaikki muu on pas-kaa paitsi ku-si. Uskomatonta, että Suomessa joku voi ihailla tuollaista kehitysmaaperseenreikää.
Venäjä on maailman huonoin maa
Rysssssä
371049
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Nyt ne ottaa haltuunsa suomen, haloska määräsi jalkaväkimiinat poistettavaksi ja
palotteli suomalaiset natolla!
http://www.iltasanomat.fi/haku/?search-term=carl haglund
-
Jalkaväki miinat? Niitä pystytään tekeen vaikka käsikranaateista.
Mutta miksi kaikki on niin USA/NATO mielteisiä? Kaikki paska on tullut jenkeistä.
Otetaanpa vaikka crack , muuntohuumeet , kannabis , homoilu ja pervoilu.
Mitäs olet mennyt sellaista tilaamaan.
Ei ole pakko juosta USA:n perässä ja ottaa opikseen kaikkea pahaa, mitä sieltä tulee. Tulee sieltä paljon hyvääkin. Kukaan siltä suunnalta ei ainakaan tule sanomaan, mitä suomalaiset saavat tai eivät saa tehdä! Suomi on itsenäinen valtio,joka maksoi sotavelkansa isolle itäiselle naapurille, joten ollaan sujut!
Jos Venäjän silmäätekevät tuntevat olevansa "nurkkaan ajettuja",niin olisi kai aika ajatella,mihin pistävät nokkansa! Pienetkin maat ovat aikuisia!
Meiltä meni 90vuotta korjata sodan tuhot! Ja kuka se olikaan, joka tuli apuun?
Syljen aina ryssiä kohti niitä nähdessäni.
Turha tulla tuumailijoiden ja haivainneiden vinkumaan, että ei kaikki ryssät ole samanlaisia.
Nyt ei enää huumorintaju riitä ryssää kohtaan pätkääkään ja toivottavasti ei kohta riitä koko maailmallakaan, edes Kiina ei pidä sontakansan puolia vaan äänestää tyhjää.
Stalinin kuolema:
http://m.youtube.com/results?q=death of staln&sm=3
Minä en sylje! Kyllä se maa muuttuu.....vähitellen! Kaikki venäläiset eivät ole sama kuin Putin ja kumppanit!
Hehheh. Taas joku, jonka kuva venäjästä ja venäläisistä on perustettu suomen median kautta.
Minusta on hieman surullistakin, että aikuiset ihmiset eivät osaa varmistaa asioita useammasta lähteestä.
Ei pidä paikkansa. Olen käynyt Venäjällä parikin kertaa ja nähnyt sen pas-kan. Heti rajanylityksen jälkeen talot muuttuvat vinoiksi ja rähjäisiksi. Sortuneet ja purkukuntoiset rakennukset on vain jätetty paikalleen mätänemään. Kaikkialla on rähjäistä ja roskaista. Tieto ovat erittäin huonokuntoisia. Ihmiset näyttävät kymmenen vuotta ikäistään vanhemmilta ja sönköttävät venäjäksi niillekin, jotka eivät sanaakaan sitä ymmärrä. Viipurin torilla lompakot ja kännykät lähtevät takuuvarmasti taskuista.
Eipä se ulkokultaisuus kerro ihmisestä mitään. Ainakaan posiitiivista. Itselle oli aikoinaan hirveä järkytys kun viiden norjan vuoden jälkeen palasin suomeen. Jo ruotsin puolella kaikki ei ollut kuin tiptop kuten norjassa. Aamulla krapulassa kun astuin turun satamassa pihalle, melkein itku tuli kun näin ränsistyneet talot ja sotkuiset kadut. En tiedä miksi, mutta mieleen tuli jotenkin sotatanner.
Äkkiä siihen kuitenkin taas sopeutui ja nut pidänkin siitä, että kaikki ei ole aivan viimeisen päälle. Teennäisyys, se on se sana! Siitä minä en pidä yhtään.
Elintaso on sana jota et ymmärrä.
Ymmärrän hyvin, koska olen asunut korkean elintason norjassa viisi vuotta. Olihan se mukavaa kun oli rahaa kaikkeen mitä ikinä halusi. Mutta kuitenkin mieluummin olen perheen kanssa suomessa, vaikkakin köyhässä.
Köyhyys muuten parantaa mielikuvitusta rutkasti. Norjassa kaikki tuli ostettua valmiina. Nyt sitä joutuu soveltamaan. Noh, toisinaan vähän varastamaankin :)
Mistä sen tietää, mikä media on oikeassa? Riippuu siitä, onko oikeistolainen vai vasemmistolainen media.
Paikanpäällä käyneenä, uskoo omia silmiään!
Muutosta on tapahtunut, mutta rautaesirippu oli välissä liian kauan!
Samaa sarjaa Pohjois-Korean kanssa. Molemmilla mailla on oma totuutensa joka ei ole tästä maailmasta.
Tässä uskomaton kuva yhdeltä Putinin Pohjos-Korean vierailulta:
http://unbelievablepictures.files.wordpress.com/2010/06/putin-kim-der-kuss.jpg
Toinen käsi lienee tavoittelee jalkoväliä. On siinä melkoisia HOMOJA.
Venäjällä kaasua öljyä suomalaiset tarvitsee venäjän rikkauksia
Sielua ei kannata vaihtaa kumpaankaan.
Dokumentti kertoo:
http://m.youtube.com/watch?v=vE433_KTpX8
Onko tuo kuvattu 2000 luvun puolella? Näyttää ihan siltä.
Olen myynyt sielun jo Venäjälle
Aika huimaa: Natsi-Saksa ja Neuvostoliitto taistelivat fasistista Puolaa vastaan.
Jotenkin ajankohtaista.
Näin on. Lyhyestä virsi kaunis. Venäjää voi aivan täydellä syyllä verrata mustan afrikan maihin kuten Kongoon jossa kaikki on totaalisen kuralla ja korruptio rehottaa eikä mikään toimi.
maa. Ihmiset ovat vieraanvaraisia ja sielukkaita. Venäjällä ei ole samanlaisia juntteja, joita Suomessa näkee katukuvassa jatkuvasti.
Venäjällä ei muita olekaan, kuin juntteja. Eivät osaa edes WC:tä käyttää. Liikenteessä ovat hengenvaarallisia jne. jne.
Tarkoitatko, että Venäjän pitäisi hoitaa ulkomaiden suhteet yhtä diplomaattisesti ja muita kansoja je heidän oikeuksiaan kunnioitaen kuten USA?
Aivan ihana maa samppanjaa hyvää ruokaa
Tuosta on pääteltävä, että mielestäsi Venäjän tulisi ehdottomasti noudattaa USA:n esimerkkiä. Mitähän mieltä Ukrainan kansa olisi tällaisesta amerikkalaisesta kohtelusta?:
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT QT H-2000-0896 0 DOC XML V0//FI
Mitäpä luulet?
ainoa argumentti on: mutku USA,mutku USA,mutku USA,mutku USA, mutku USA,mutku USA,mutku USA,mutku USA, mutku USA,mutku USA,mutku USA,mutku USA, mutku USA,mutku USA,mutku USA,mutku USA, mutku USA,mutku USA,mutku USA,mutku USA, mutku USA,mutku USA,mutku USA,mutku USA.........
Menikö hermot? ...Kaikki eivät kestä totuutta.
...Ja onhan sinulla tosi älykkäät perustelutkin. DDD
Kerro nyt kuitenkin onko Venäjä mielestäsi polkenut viime vuosina Ukrainassa ihmisoikeuksia enemmän kuin USA Irakissa?
Kysymys ei ole siitä. Kysymys on siitä, että kun keskustellaan VENÄJÄN ongelmista, Putin-fanit alkavat heti huutamaan "mutku USA,mutku USA, mutku USA", vaikka koko keskustelulla ei olisi mitään tekemistä USA:n kanssa. Miksi USA pitää ottaa mukaan nimenomaan Venäjää käsitteleviin keskusteluihin? Eikö Putin-fani osaa puolustaa ihannemaataan puhumatta USA:sta? Vai onko Venäjä niin huono maa, että vertailukohtia sen huonouteen pitää hakea ison meren takaa asti?
Vainikkalan tullin vessassa on lappu venäjäksi,että pöntöllä ei saa seisoa..eikö ne osaa edes paskoa.
Ei osaa.
Ryssien käyttämät vessat ovat samantien pilalla.
Esitin avaukseen vastakysmyksen; "pitäisikö Venäjän hoitaa ulkomaiden suhteet yhtä diplomaattisesti ja muita kansoja je heidän oikeuksiaan kunnioitaen kuten USA?"
Joku idiootti USA-fani vastasi; "Aivan ihana maa samppanjaa hyvää ruokaa"
Kukahan siisei pysynyt siinä aiheessa, josta vastakysymyksen kysyi tähän alaketjuun?
...oleko yksinkertainen? ...edelleen.
pienten kansojen itsenäisyyttä ennenkin
Tsetseenia, Dagestan, koko itä-Eurooppa toisen maailmansodan jälkeen.
Mutku USA:kin teki sitä ja USA:kin teki tätä...
Heidän takia on Ukrainan sota 😤😡😠🤬😈👿💀☠👎🏻👆🏻🖕🏻👊🏻🧨