Tehoaako jälkiehkäisy?

Tehoaako jälkiehkäisy (NorLevo) jos yhdynnästä on kulunut yli 48 tuntia?? Nimittäin vahinko tapahtui lauantaina ja minun piti ottaa jälkiehkäisypilleriä, mutta tänään apteekki ei ole auki. Olisi kiva, jos kertoisitte kokemuksistanne :) Auttakaa!
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voi olla että tehoaa tai sitten ei. Ei se aina tehoa vaikka sen ottaisi heti...ota, onhan tuossa vielä aikaa, teho tosin heikkenee kun aikaa kuluu. Parempi olisi asennuttaa kuparikierukka jälkiehkäisyksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


17-vuotias kirjoitti:

Tehoaako jälkiehkäisy (NorLevo) jos yhdynnästä on kulunut yli 48 tuntia?? Nimittäin vahinko tapahtui lauantaina ja minun piti ottaa jälkiehkäisypilleriä, mutta tänään apteekki ei ole auki. Olisi kiva, jos kertoisitte kokemuksistanne :) Auttakaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu