kuinka monta prosenttia kikkelikohu?

kysyjä.

niin kuinka monta pronsenttia kikkelikohu vie perSSuilta ääniä? tulevan parin kuukauden gallup osoittaa tämän. kaiken lisäksi vielä kun siiryttiin selittelylinjalle tyyliin "naapurin talonmies" niin se saa koko homman näyttämään vielä paljon hupaisemmalta.

joka tapauksessa epäilen vahvasti että hakkaraista ei millään huolita enää perSSujen listoille seuraavissa ek-vaaleissa 2015. jos ei sitten muutoksen listoille kelpaa. sinne voi näillä perSSuista poispotkituilla olla kovakin himo. ei muuten mutta sitä kautta voisi päästä takaisin lihapöytien ääreen...

14

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastaaja.

      Tuskin kannattajia häviää yhden kikkelikohun takia. En usko että vasemmisto menettää Arhinmäen olympiasekoilun takia kannattajiaan myöskään.
      Kuten sanoit Hakkarainen on kyllä pilannut poliittisen uransa. Samoin kovia naarmuja on saanut Arhinmäkikin.
      Tosin Kanerva tekstareineen pilasi ministerinpestin, mutta jatkaa ihan vakavasti otettavana poliitikkona, joten tiedä sitten.

      Jotenkin kuitenkin ihmetyttää että eikö Kanerva, Arhinmäki, Hakkarainen ym. ymmärrä missä asemassa ovat. Kun ennalta tietää että ryypyreissun jälkeen lehdet pullistelee negatiivisilla kirjoituksilla.

    • psyk.h.tutkia, Hki

      Voi kuule kun mä en sulle voi gallupiksi muuttua, mutta enpä usko oikein kenenkään Hakkaraisen kikkelikuvia juurikaan noteraavan.

    • Ei juuri esillä

      Ainakaan minun havaintojeni mukaan Hakkaraisen kikkelin esittely ei päässyt läpi Yleisradion, Maikkarin ja maakuntalehtien uutisseulasta. Jos näin todella oli, suuri yleisö on siitä täysin tietämätön.

      • kysyjä.

        sinä oet aivan metsässä. en minä ainakaan tunne yhtäkään täys-ikäistä joka ei olsi kuullut hartikaisen kikkelishowta. kaikki sitä päivittelevät että miten ihmeessä aikuinen mies voi kansanedustajana sortua moiseen mauttomuuteen. varsinkin kun pitää itseään vielä uskovaisena.

        samoin käsittämättömänä pidetään sitä että lähdetääm vielä seliyyelemään asiaa ja sysämään syytä jonkun muun niskoille. heteromiehet ovat kännipäissään kuvanneet toistensa kikkeleitä taistelukunnossa ja lähettelevät niistä kuvia eteenpäin. kysymys kuuluu millä ihmeellä tuo "taistelukunto" on saavutettu?


    • Kasparova

      Ei taida juurikaan kiinnostaa normaali ihmisiä tuollaiset suhteellisen vaarattomat, joskin typerät tempaukset. Täällä antipersu revittelee kuin olisi kyse suurestakin skandaalista, mutta muuten ja muualla tuollainen ei juurikaan hätkäytä, kun on ihan oikeita ongelmiakin.

    • tärkeysjärjestys?

      Miksi perssut siis kuvaavat kikkeliä, vaikka myöntävät itsekin, että olisi niitä ongelmiakin ratkottavaksi?

    • Kasparova

      Hakkaraisella ei nähtävästi ole ja ollut sillä hetkellä muuta tekemistä, miksi siis loppujen lopuksi tuollaisesta naurettavuudesta jaksaa joku antipersu riekkua. Siinä ei ollut mitään laitonta, eikä persiaatteessa mitään tuomittavaakaan, ennen kuin joku myi kuvan ja tiedot :)

      • kaupan kassalle

        Arvokonservatiivin arvomaailmassa kikkelikuvien jakelu täysin hyväksyttävää.


      • Kasparova
        kaupan kassalle kirjoitti:

        Arvokonservatiivin arvomaailmassa kikkelikuvien jakelu täysin hyväksyttävää.

        Miksi ei olisi, jos se on aikuisten ihmisten valinta, lähetelkööt toisilleen kuvia ja rumia juttuja, kunhan se on vapaaehtoista kaikilla osapuolilla, vastaanottajakin siinämielessä vahvoilla, ettei ole pakko avata toistamiseen samalta lähettäjältä tullutta viestiä. Ei siis sullekaan itseruoskimisen arvoinen asia, vaikka salaa kiihoitut aiheesta, ja haluat sitä jauhaa ja jauhaa, jauhaa, jauhaa ja jauhaa.


    • Nauttihan se p.llust

      No saihan se Teukka etelän p.llua. Mutta syö se puolueen mainetta kun lähettää kikkelikuvia ja etelänpee. antoi hyvästä palkkiosta haastattelun 7kalle.

    • ps kikkelperit

      Jos kerran Teukan kikkelikuvat nostivat ps kannatusta, kuten soinistit antavat ymmärtää, silloinhan ps karvaperseäijien kannattaa käynnistää oikein kikkelikuvakampanja EU vaalien merkeissä kautta maan, eiks´jeh?

    • psyk.h.tutkia, Hki

      Ei nosta, ei laske puolueen kannatusta, se kun ei ole puolueen asia ;)

    • Luulen kuitenkin, et

      Perussuomalaisen puolueen äänimäärät voivat jopa kasvaa, kun Teukka saa nyt houkuteltua muitakin kikkelimiehiä äänestämään, sellaisia piilossa olevia tapauksia on aika suuri määrä, jotka eivät uskalla juuri ulkona käydä, he näyttävät vain kikkeliään kikkelikuviaan sinne tänne lähettelemällä.

      Mutta toisaalta taas asiallisemmissa piireissä kikkelikohua saatetaan vierastaa nyt varsinkin sen takia, ettei puolueen johto ole sitä ollenkaan katsonut tarpeelliseksi edes kommentoida saati sitten sanoutua irti skandaalista!

      Luulen kuitenkin, etteivät kikkelimiehet aktivoidu niin runsain joukoin kuin asiallista politiikkaa seuraavia katoaa perussuomalaisen puolueen kannattajista.

    • kiertue jatkuu

      KIINNOSTAAKO MAAHANMUUTTO, KIINNOSTAAKO YRITTÄJYYS?
      Haluatko tietää, miten sote pitäisi tehdä?
      Miten Matti Vanhasen hallituksessa 2007 pääsi kestävyysvajeesta (tappiosta)
      tulemaan jakovara (jaettava voitto)?
      Ja paljon muuta, tietoa jaossa nyt.

      Tohtori Jussi Halla-ahon road show on nyt LAPISSA
      KYSY MYÖS YRITTÄJÄ TEUVO HAKKARAISELTA, HÄN ON MUKANA
      MUKANA ON MYÖS MUITA PERUSSUOMALAISIA

      OLETKO YRITTÄJÄHENKINEN PERUSSUOMALAINEN? Yrittäjyys on vahva yhteiskunnan tukijalka, joka tarvitsee kannustusta ja tukea. Yrittäjäksi ryhtymistä on helpotettava. Harkitsetko yrityksen ostamista? Tuottaako perustaminen vaikeuksia, startti-info?
      Onko yrityskauppa sinulle ajankohtainen? Luovilla aloilla voi yrittää, tiesitkö? Miten yrittäjyys on turvattu ja mistä turva koostuu? Tiedätkö mikä on yrityskummi?

      Kysy vaikka näitä yrittäjä Teuvo Hakkaraiselta.

      22.-23.3. Kiertue Länsi-Lapissa. Lauantai 22.3.: Pellon markkinat klo 9-10.30, mukana edustajat Hanna Mäntylä ja Teuvo Hakkarainen. Maahanmuuttoaiheinen seminaari ja keskustelutilaisuus Kemin Digipoliksessa klo 14-18. Mukana Mäntylän ja Hakkaraisen lisäksi edustaja Olli Immonen sekä kaupunginvaltuutettu Harri Tauriainen. Sunnuntai 23.3. (kokoonpanolla Halla-aho, Mäntylä, Hakkarainen): Simo, Helmin grilli klo 10-11, Tornion suurpilkit klo 12-14, seminaari Rovaniemellä alkaen klo 16.30.

      Tohtori Halla-ahon road show maaliskuussa
      http://www.halla-aho.com/scripta/vaalitapahtumia.html

      Keskeisiä teemojani ovat EU-alueelle kohdistuva elintasosiirtolaisuus Välimeren eteläpuolelta, vapaan liikkuvuuden aiheuttamat ongelmat sekä suunnitteilla olevat, Suomen kannalta erittäin huolestuttavat taakanjakomekanismit, jotka pahimmillaan johtavat siihen, että Suomen turvapaikka- ja maahanmuuttopolitiikasta päätetään jatkossa muualla kuin Suomessa. Minua äänestämällä voi ottaa kantaa varsinkin näihin kysymyksiin.

      Arkisin panostan tapahtumiin Helsingissä ja pääkaupunkiseudulla. Alla on tämänhetkinen kiertuekalenterini, jota päivitän jatkuvasti. Jos haluat kutsua minut jonnekin, ota yhteyttä ([email protected]).

      22.-23.3. Kiertue Länsi-Lapissa. Lauantai 22.3.: Pellon markkinat klo 9-10.30, mukana edustajat Hanna Mäntylä ja Teuvo Hakkarainen. Maahanmuuttoaiheinen seminaari ja keskustelutilaisuus Kemin Digipoliksessa klo 14-18. Mukana Mäntylän ja Hakkaraisen lisäksi edustaja Olli Immonen sekä kaupunginvaltuutettu Harri Tauriainen. Sunnuntai 23.3. (kokoonpanolla Halla-aho, Mäntylä, Hakkarainen): Simo, Helmin grilli klo 10-11, Tornion suurpilkit klo 12-14, seminaari Rovaniemellä alkaen klo 16.30.

      26.3. A-Studiossa keskustelemassa Liisa Jaakonsaaren kanssa Euroopan suunnasta. Alkaa klo 21.

      29.3. Kouvolan kaupungintalon juhlasali klo 15-18.

      30.3. Pikkukiertue Etelä-Pohjanmaalla. Klo 12-14 Kauhavalla ravintola Helassa, mukana ehdokkaat Maria Tolppanen ja Marko Kulpakko. Klo 16-18 Vaasan Rewell Center, mukana ehdokkaat Tolppanen ja Simon Elo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe