Onko Ukrainalla jo 5 miljoonaa miestä rajalla?

Voisi kuvitella, että Ukraina on mobilisoinut reservistä miljoonia armeijaan.

Suomi saa 5 miljoonasta ihmisestä 750 000 armeijan.
Miten Ukraina 45 miljoonasta?
593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo, fasistit ovat hyökkäämässä. Ei ihme, että venakoita pelottaa.

Äänestä
  • Voit olla varma ettei pelota!!Fasisti natsien varat jäädytetään kohta!!

    Äänestä

  • Kohta katsotaan ketä pelottaa ja ketä ei?Ei ota Putin taka-askeleita Lännen edessä.Eikä pidäkään.Kaikki vaan peliin taistelussa fasisteja vastaan!

    Äänestä

  • fueller kirjoitti:

    Voit olla varma ettei pelota!!Fasisti natsien varat jäädytetään kohta!!

    Mistä meinasit edes niitä varoja löytää? Venäläisistä satukirjoista? Vai käytkö tyhjentämässä Joensuun nahkapäiden kerhotilan pirtuvarastot?

    Jos kerran ei pelota, niin mitä tuo jumalaton kohkaus fasisteista on? Krimin mummot menettäneet yöunensa, kun moisilla satuhahmoilla peloteltu.

    Äänestä

Ei siihen liikkellekannallepanoon kovin moni ole ilmoittautunut. Aika reisilleen Ukrainalla mennyt koko homma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gaddaf kirjoitti:

Voisi kuvitella, että Ukraina on mobilisoinut reservistä miljoonia armeijaan.

Suomi saa 5 miljoonasta ihmisestä 750 000 armeijan.
Miten Ukraina 45 miljoonasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu