Venäjä tunnusti

ensimmäisenä.
Tämäkin osoittaa Venäjän piittaamattomuuden kansainvälisistä sopimuksista ja käytännöistä.
Kansanäänestys oli jo laiton. Krimin itsenäistymisen ensimmäinen tunnustaja tulisi olla Ukraina. Vasta sen jälkeen Venäjä voisi ruveta touhumaan liittämistä.Nyt sitä kannattavat ehkä Naurusaaret ja Venezuela. Jos nekään.

Venäjä on tekemässä itsestään kansainvälistä roistovaltiota. Se päättyy lopulta huonosti, vaikka palstan stallarit alkumenestyksestä kohkaavatkin.
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tärkein kysymys on mitä tekee Valko-Venäjä. Neuvostoaikana kaikilla tasavalloilla taisi olla näitä asioita käsittelevät omat ministerit.

Äänestä
  • pelätä samaa kohtaloa kuin Janu eli länsimielisten voittoa. Siksi hän on ollut melko hiljaa.

    Ja pelko lännen liiasta vaikutuksesta se Putiniakin ajaa.

    Äänestä

into ajaa Eurooppa sotaan.

Saapa nähdä onnistuuko. Mahdollisuudet ovat hyvät.
Ja aina on kannattajia tällaisellekin järjettömälle politiikalle, jota Venäjä harjoittaa.

Äänestä
  • on hyvä esimerkki. Hän on aivan innoissaan tilanteesta ja antaa Krimillä lausuntoja Suomen edustajana.
    Meneeköhän jo rikosluontoiseksi samaan tapaa kuin ooveen valehtelu tällä palstalla?

    Äänestä

Paavo Väyrynen on vastenmielinen rasisti. Hän sylkee suomalaisten päälle.
Kaikki maailman vapaat ihmiset saavat torjua pahan saatanan valtakunnan.
Suomalaisia saa puolustaa, eikä meitä saa jättää kyyryyn paholaisen eteen.
Rikollinen heittäytyy polvilleen meidän Naton eteen. Puolustamme vapautta.
Juutalaisia vainotaan kovasti kauhistuksessa (mitäpä siellä ei vainottaisi).

"Tämän kaiken minä annan sinulle, jos kumarrat minua"
(perkelle sanoi niin Raamatussa)

Perkeleen kuva ilmestyi kaksoistorniin selvästi.

FACE OF SATAN APPEARS IN PHOTO OF WTC CRASH

Se on hän. Kaiken pahan ruumiillistuma.

Äänestä
  • Ei ne ammu tovereita niskaan. Timo Soinia ammutaan niskaan varmuudella,

    Äänestä

  • Paavo Väyrynen on viisas ja ansioitunut valtiomies.Hänen
    kokemuksensa ulkopolitiikan saralla on ylivoimainen,kan-
    nattaa kuunnella mitä kokenut Väyrynen sanoo!
    Se ei ole tuuleen huutamista.Vot

    Äänestä

Älä viitsi höpsiä Paavo Väyrynen ja Johan Bäckman ovat rikollisia pahimmasta päästä. Myös Tarja Halonen on äärimmäisen vaarallinen ja tökerön valmistaja.

Äänestä
  • Väyrynen on Jalasmökki.

    Äänestä

  • Hyi Paavo idiootti kirjoitti:

    Väyrynen on Jalasmökki.

    Mauno Koivisto pyllisti Paavo Väyryselle

    Äänestä

kesti päivän.
Putin tunnusti sen maanantaina ja liitti tiistaina Krimin Venäjään.
Ihailijoita riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Krimin itsenäisyyden kirjoitti:

ensimmäisenä.
Tämäkin osoittaa Venäjän piittaamattomuuden kansainvälisistä sopimuksista ja käytännöistä.
Kansanäänestys oli jo laiton. Krimin itsenäistymisen ensimmäinen tunnustaja tulisi olla Ukraina. Vasta sen jälkeen Venäjä voisi ruveta touhumaan liittämistä.Nyt sitä kannattavat ehkä Naurusaaret ja Venezuela. Jos nekään.

Venäjä on tekemässä itsestään kansainvälistä roistovaltiota. Se päättyy lopulta huonosti, vaikka palstan stallarit alkumenestyksestä kohkaavatkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu