Pidetäänkö kansanäänestys

affenanmaan liittymisestä Venäjään?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei voida. EUn uuden linjauksen mukaan kansanäänestyksen kannattajien varat takavarikoidaan eikä myönnetä matkustuslupia. Kansanäänestys on ilmeisesti terrorismiin verrattava uhka, jos ei ensin kysytä lupaa Brysselistä. Sieltä kerrotaan mistä asioista kansalta voi kysyä mielipidettä ja mistä ei.

Jos haluaisimme järjestää kansanäänestyksen EUsta eroamiseen, meidät kai ammuttaisiin ilman oikeudenkäyntiä.

Äänestä

Siihenhän sitä ollaan menty. Merkel&co sanelee lait ja säännöt meille.

Kaikki muu paitsi eu ja pankit ovat pahasta heidän mielestään.

Äänestä

voi itkua a?

Äänestä

Ahvenanmaalta kaikki ylimääräiset valtionavustukset pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pidetäänkö? kirjoitti:

affenanmaan liittymisestä Venäjään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu